Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12137935
رئیس دفتر مقام معظم رهبری:


رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه جامعه هدف کمیته امداد گروه خاصی هستند، گفت: رسالت اصلی و مأموریت ذاتی این مجموعه فقرزدایی است و این نهاد باید گرد فقر، نداری و نارسایی را از مردم و محرومان با ارائه خدمات بزداید.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در آیین تودیع حسین انواری سرپرست سابق کمیته امداد و معارفه اعضای هیأت امنا و همچنین سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) که صبح امروز با حضور مسئولان لشکری و کشوری، نمایندگان مجلس در سالن همایش غدیر کمیته امداد برگزار شد، اظهار داشت: تقارن این جلسه با ایام ولادت حضرت زهرا(س) را به فال نیک می‌گیریم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مداحان اهل بیت علیهم‌السلام همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س)، خاطرنشان کرد: ایشان در این جلسه سخنرانی جذاب، گویا و همه‌جانبه‌ای را ایراد فرمودند و هیچ نقطه مبهمی در آینده سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را باقی نگذاشتند.

آیت‌الله گلپایگانی بیان داشت: حقاً و انصافاً، مقام معظم رهبری با سخنرانی اخیرشان به همه سؤالاتی که در ذهن دوستان و مخالفان بود جواب دادند و فرمایشات ایشان، یکی از سرفصل‌های مهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: نظام اسلامی از یک رهبر هوشیار، بیدار، آماده، آگاه و مخلص برخوردار است. والله، قسم می‌خورم بنده با توجه به اینکه از نزدیک ایشان را می‌شناسم، ذره‌ای در وجودشان هوا و هوس وجود ندارد و جز به ترویج اسلام، مذهب حق به چیز دیگری فکر نمی‌کنند.

وی ادامه داد: باید از مدیران سابق این تشکیلات نیز به خوبی یاد کنیم مخصوصاً مرحوم عسگراولادی که از نزدیک شاهد اخلاص و فعالیت ایشان بودیم و وجود ایشان اعتباری برای کمیته امداد محسوب می‌شد.

آیت‌الله گلپایگانی در ادامه این مراسم با تأکید بر اینکه اعتبار کمیته امداد ساده به دست نیامده است، بیان داشت: مرحوم عسگراولادی با جلب اعتماد حضرت امام از قدیم الایام و از زمان نهضت انقلاب در سال خرداد 42، ارتباط مستقیمی را با امام داشتند و همین اعتماد منجر شد تا حضرت امام، مرحوم عسگراولادی را به عنوان نماینده خود در این تشکیلات منصوب کند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: بعد از رحلت حضرت امام خمینی(ره)، مرحوم عسگراولادی ارتباط خود را با مقام معظم رهبری حفظ کردند و هیچ زمانی در این مسیر نسبت به رهبری کوتاهی نداشتند.

وی ادامه داد: در مسیر خدمت‌رسانی کمیته امداد، افرادی دیگری نیز از جمله مرحوم حاج حیدری، والی و شفیق بودند که هرکدام در دوران مسئولیت‌شان کوشا، ساعی و همدل بودند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: بعد از فوت مرحوم عسگراولادی و برخی از آقایان، احساس شد که باید تغییراتی در مجموعه کمیته امداد شکل بگیرد و در این زمینه افراد جدیدی در هیأت امنای این مجموعه حضور پیدا کنند.

آیت‌الله گلپایگانی تصریح کرد: با توجه به تغییرات در مجموعه امداد و هیأت امنا، جای یک روحانی خالی بود و در نهایت و با پیشنهاد داده شده، حجت‌الاسلام کازرونی که انسانی وارسته و با تقوا بودند به عنوان  عضو هیأت امنای کمیته امداد انتخاب شدند که امیدواریم در این مسئولیت کارگشا و گره‌گشا باشد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: آقای فتاح رئیس جدید کمیته امداد نیز چهره شناخته‌شده، معروف و انسان پاکی در مسیر انقلاب بودند و بسیاری از عمر خود را در جبهه‌ها طی کردند و دارای تجارب زیادی در این مسیر است و ایشان انسانی با انگیزه، متعهد و دانشمند در رشته خودش بوده و چندین سد را در این سال‌ها در کشور پایه‌گذاری کرده است و انسانی مؤمن و متعهد است و انشاءالله در مسئولیت جدید نیز موفق خواهد بود.

وی ادامه داد: کمیته امداد از آثار و برکات مهم حضرت امام بود، به طوری که در زمان طاغوت ثروت و بیت‌المال در دست یک عده خاص غارتگر می‌چرخید و این اموال در یک جمع محدود رد و بدل می‌شد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به خلأ موجود در کشور، گفت: این خلأ در امر کم‌خبری و کم‌آگاهی نسل امروز و فردا از گذشته طاغوت بوده که ما باید بتوانیم به نسل‌های امروز و آینده این موضوع را تفهیم کنیم که چه اتفاقاتی در زمان طاغوت در کشور افتاده است.

وی ادامه داد: یکی از مسئولیت‌های بزرگ ما و مخصوصاً روحانیون، اطلاع‌رسانی از گذشته ایران در زمان طاغوت است.

آیت‌الله گلپایگانی ادامه داد: دو طبقه مسئولیت مهمی را در انتقال اتفاقات و گذشته ایران به عهده دارند که یکی از آنها افرادی هستند که در آموزشگاه‌ها مسئولیت عهده‌دار هستند و دیگری نیز روحانیون هستند که در مساجد با مردم سر و کار دارند و باید این خلأ را پر کنند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری جشن‌های پرهزینه از جمله جشن‌ هنر شیراز و جشن‌های 2500 ساله شاهنشاهی، خاطرنشان کرد: در زمان طاغوت وضعیت ما از نظر بهداشتی، فرهنگی، مسکن شرایط نامطلوبی بود و این در حالی بود که در برخی از نقاط کشور هموطنان ما شناسنامه نداشتند.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته از سوی نظام اسلامی و حکومت اسلامی، گفت: حکومت با چنگ و دندان و با استفاده از ظرفیت و توان، زحمات بسیاری را کشیده است و در حکومت اسلامی افراد غنی، ثروتمند و نیازمند فرقی نمی‌کنند.

وی با اشاره به رسالت اصلی و مأموریت ذاتی کمیته امداد که فقرزدایی است، گفت: این مجموعه باید بتواند گرد فقر، نداری و نارسایی را در مردم و محرومان با ارائه خدمات زیاد بزداید.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری، تصریح کرد: توصیه من به عزیزانی که از امروز در مجموعه امداد کار خودشان را آغاز خواهند کرد این است که اولاً به این تشکیلات به چشم یک عبادتگاه نگاه کنند.

وی ادامه داد: این را باید بدانیم که مسئولیت همیشگی نیست و روزی نیز نوبت من و شما خواهد بود و یادمان باشد که روزی از این مجموعه‌ها خواهیم رفت و مسئولیت دائمی، ابدی نخواهد بود.

گلپایگانی بیان داشت: حالا که خداوند ما را در این مسیر قرار داده است باید از این فرصت، لحظات، دقایق و ساعات بهره‌برداری برای روز مبادایمان استفاده کنیم.

وی با اشاره به جامعه هدف کمیته امداد، گفت: گروه هدف مجموعه امداد، گروه خاصی هستند که ضمن ارائه خدمات باید به آنها و حرمت آن‌ها که نکته بسیار مهمی است حفظ شود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در ادامه این مراسم از زحمات حسین انواری سرپرست سابق کمیته امداد در دوران مسئولیتش و همچنین سایر معاونین و مدیران کمیته امداد قدردانی کرد و برای رئیس و هیأت امنای کمیته امداد نیز آرزوی موفقیت در ارائه خدمات نمود.

در پایان این مراسم، آیت‌الله گلپایگانی حکم انتصاب رئیس و هیأت امنای کمیته امداد را قرائت کرد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی