Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12157656
پس از حمایت اوباما؛


هیلاری کلینتون پس از ماه ها گمانه زنی، رسما نامزدی خود برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 را اعلام کرد ...

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از جام نیوز، خبرگزاری رویترز انگلیس (Reuters) تیتر یک امروز خود را به اعلام نامزدی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا اختصاص داد.

براساس این گزارش، کلینتون، نامزدی رسمی خود برای ریاست جمهوری و حضور در زندگی هر روز آمریکایی ها را اعلام کرد. وی دومین حضور خود در رقابت های ریاست جمهوری را آغاز کرده که مدت ها بود انتظار آن می رفت.

خانم کلینتون این رقابت را با وعده های اقتصادی کلید زده تا برای کمک در شرایط حرکت به سوی بهبود شرایط سخت اقتصادی، بجنگند و تلاش کند.

وی با انتشار ویدئویی گفته: آمریکایی ها هر روز به یک قهرمان نیاز دارند و من می خواهم قهرمان آن ها باشم. کلینتون از بی عدالتی اقتصادی در ایالات متحده نیز انتقاد کره و می گوید، مردم آمریکا در روزهای سخت اقتصادی شدیدا تلاش کرده اند اما هنوز هم شرایط به نفع کسانی است که در طبقه بالا هستند.

نامزدی هیلاری کلینتون درحالی رسما اعلام شد که باراک اوباما در نشستی که در پاناما سیتی برگزار شده بود با تمجید از کلینتون، وی را رئیس جمهوری موثر برای ایالات متحده توصیف کرده بود.

خانم کلینتون همچنین از طریق ایمیلی که از سوی "جان پودسا" مشاور ارشدش ارسال شده، تصمیم خود را به اطلاع هوادارن حزبی رسانده است. کلینتون درصورت پیروزی، اولین رئیس جمهور زن در تاریخ ایالات متحده خواهد بود.

پیشتر، دو سناتور بانفوذ و مطرح آمریکایی یعنی "رند پاول" و "تد کروز" رسما آمادگی خود برای شرکت در رقابت های انتخاباتی را اعلام کرده بودند. خانم کلینتون سوابق بسیاری در عرصه سیاسی ایالات متحده دارد. وی پس از پیروزی همسرش "بیل کلینتون" در انتخابات، به عنوان بانوی اول آمریکا به کاخ سفید راه یافت. کلینتون نمایندگی مردم نیویورک در سنا و رهبری وزارت خارجه آمریکا را نیز در کارنامه خود دارد.

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی