Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 13233011
لیگ قهرمانان آسیا؛


دیدار برگشت تیم‌های الهلال و پرسپولیس با نتیجه سه بر صفر به سود الهلال به پایان رسید و دو تیم در مجموع با نتیجه سه بر یک به کار خود پایان داده و سرخپوشان با لیگ قهرمانان آسیا خداحافظی کردند.

به گزارش دانشجوی ایرانی، دیدار برگشت تیم‌های فوتبال پرسپولیس و الهلال در ورزشگاه ملک فهد ریاض برگزار و تیم پرسپولیس با نتیجه 3 بر صفر مغلوب حریف خود شد.

داور: والنتین کوالنکو (ازبکستان)

کمک ها: سعید کاسیموف مامور و حسن الدین شادمانوف (ازبکستان)

ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس:
 
برانکو ایوانکوویچ ترکیب پرسپولیس برابر الهلال عربستان را به شرح زیر اعلام کرد:
 
سوشا مکانی، علیرضا نورمحمدی، مایکل اومانا، بابک حاتمی، حمیدرضا علی‌عسگری، احمد نورالهی، محمد نوری (کاپیتان)، رضا خالقی‌فر، هادی نوروزی، امید عالیشاه و مهدی طارمی.
 
بازیکنان ذخیره:
 
مرتضی قدیمی‌پور، محسن بنگر، مهدی دغاغله، افشین اسماعیل‌زاده، میلاد کمندانی، محمد عباس‌زاده و علی علیپور.

ترکیب الهلال عربستان:

 خالد شراهیلی، کواک تای، یاسر الشهرانی، دیاگو، کریری، محمد جاهفالی، نواف العبد، سالم الدوساری، عبدالعزیر الدوساری، یوسف السالم، محمد الشلهوب

سرمربی: جورجیوس دونیس

دیدار دو تیم از ساعت 22:35 به وقت ایران آغاز شد.

بازیکنان تیم الهلال تا دقیقه 20 چندین بار امید عالیشاه را با خطاهای سنگین متوقف کردند.

 در دقیقه 27 شوت محکم یوسف سالم از پشت محوطه جریمه را سوشا مکانی به صورت ناقص دفع کرد و مهاجم الهلالی ها توپ بازگشتی را به بیرون زد.

بازیکنان الهلال حملات خطرناکی روی دروازه پرسپولیس داشتند تا در نهایت در دقیقه 29 توانستند توسط یوسف السالم به گل نخست این دیدار دست یابند.

در دقیقه 41 یوسف السالم موقعیت خطرناکی روی دروازه پرسپولیس بوجود آورد که تکل بلند بازکنان پرسپولیس توپ را به کرنر هدایت کرد.

داور برای نیمه نخست یک دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت.

نیمه نخست این دیدار با برتری یک بر صفر الهلال به پایان رسید.

 جنجال و حمله به داوران توسط الهلالی‌ها پس از پایان نیمه اول
 
در پایان نیمه اول دیدار پرسپولیس و الهلال، کادر فنی و بازیکنان میزبان به سوی تیم داوری حمله‌ور شدند.
 
کادر  فنی و بازیکنان تیم الهلال پس از سوت داور، به سوی تیم داوری حمله‌ور شده و آنها را مورد اعتراض قرار دادند اما این عمل میزبان با وساطت ناظران بازی و عوامل اجرایی پایان یافت و داور هیچ عکس‌العملی به این اعتراض‌های تهدیدآمیز نشان نداد و تیم داوری در میان حضور ناظران، زمین چمن را ترک و به رختکن رفتند.

در دقیقه 53 ضربه عبداله عبدوساری از زاویه بسته، دروازه پرسپولیسی ها را به شدت تهدید کرد و از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.

 فیصل درویش بازیکن الهلالی ها یک دقیقه پس از ورود به زمین تاثیر خود را برای این تیم گذاشت و توسط روی خطای هند نورمحمدی یک پنالتی برای تیمش بگیرد. این پنالتی را در دقیقه 57 محمد شلهوب بر خلاف جهت سوشا مکانی به گل دوم این تیم بدل کرد.

دقیقه 67 شوت سنگین و فوق العاده حاتمی، با اختلاف کمی از کنار دروازه الهلال به بیرون رفت.

داور 4 دقیقه وقت تلف شده برای این نیمه درنظر گرفت.

سالم الدوساری در دقیقه 1+90 سومین گل را برای الهلال به ثمر رساند.

مهدی طارمی با خطا بر روی بازیکن الهلال کارت قرمز دریافت کرد و از زمین اخراج شد.

این دیدار با برتری 3 بر صفر به سود الهلال به پایان رسید و شاگردان برانکو با شکست مقابل الهلال از صعود به مرحله بعد بازماندند.

تیم الهلال در مجموع دو دیدار با نتیجه 3 بر یک به مرحله بعدی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد و تیم پرسپولیس با لیگ آسیا در سال 2015 خداحافظی کرد.

 

باشگاه خبرنگاران//
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی