Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 13581740


یک کارشناس بازار سرمایه گفت: مسولین باید به این نکته مهم دقت کنند که هرگونه اظهارنظر آنها می تواند اقتصاد و بازار سرمایه را تحت تاثیرخود قرار دهد.

به گزارش دانشجوی ایرانی، کریم مرادی در پاسخ به چرایی ادامه نزول شاخص و قیمتها در بورس در روزهای گذشته گفت: این نگاه که همه مشکلات اقتصادی کشور با رسیدن مذاکرات به نتیجه و رفع تحریم‌ها حل خواهد شد موجب شده تا هرگونه اظهارنظر و اتفاقی در خصوص روند مذاکرات، معاملات بازار سرمایه را تحت تاثیر خود قرار دهد.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: در دو سال گذشته ارزش کل بازار کاهش چشمگیری داشته که می توان از آن به عنوان کاهش سرمایه سهامداران در بورس یاد کرد.
وی ادامه داد: یکی دیگر از دلایل تداوم روند نزولی بازار سرمایه در ماههای گذشته را باید در سیاستهای انقباضی دولت جستجو کرد که با هدف کنترل تورم اعمال شده و این موضوع شرکتهای تولیدی و بنگاهها را تحت تاثیر قرار داده است.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اظهارنظر یکی از نمایندگان مجلس در خصوص افت 15 هزار واحدی شاخص در صورت نرسیدن مذاکرات به نتیجه نیز گفت: مسولین باید به این نکته مهم دقت کنند که هرگونه اظهارنظر آنها می تواند اقتصاد و بازار سرمایه را تحت تاثیرخود قرار دهد.
وی گفت: متاسفانه در هفته های گذشته نیز با وجود وعده حمایت بانکها از بورس در عمل شاهد این اتفاق بودیم که حمایتی از بازار سهام صورت نگرفت که بیان این گونه موضوعات می تواند موجب بروز تناقض میان حرف و عمل دولتمردان شود.

--
تسنیم//
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی