Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12020732
مسئول سیاسی جامعه اسلامی دانشگاه یزد گفت:


با پذیرش پروتکل الحاقی، طرف مقابل حق دارد هر جایی از کشور را که بخواهد مورد بازرسی قرار دهد و فقط کافی است به جایی مشکوک شود. دیگر فرقی ندارد خانه ی ملت باشد یا مسجد خدا! این یکی از ضربه های بزرگی است که عزت ملی و استقلال کشور وارد شده است.

مصاحبه «دانشجوی ایرانی»؛ حمید رضایی مسئول واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشگاه یزد در مصاحبه با خبرنگار «دانشجوی ایرانی» در مورد مذاکرات لوزان ضمن قدردانی از فعالیت های دیپلماتیک دولت گفت: «برخلاف تعیین خطوط قرمز نظام در این مذاکرات از منافع ملی حراست نشده است.»

این فعال فرهنگی دانشگاه یزد گفت همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اولاً همه‌ی تحریم ها و ثانیاً یکجا برداشته شود اما در توافقی که خواهد شد، تحریم ها نه در در ابتدا و نه در انتها برداشته نمی شود. شما اگر به متن بیانیه و فکت شیت  ها رجوع کنید می بینید نوشته شده که تحریم ها در نهایت «تعلیق» خواهند شد. آن هم زمانی که آژانس اعلام کند که ایران به تعهداتش بر اساس این توافقنامه عمل کرده است.

وی افزود: در این مذاکرات نیز مانند توافق ژنو طرف غربی دست به حیله و نیرنگ زده است و تاکید کرده است تحریم های حقوق بشری، حمایت از تروریسم و موشک های بالستیک سر جای خود باقی می مانند.

رضایی در ادامه به امتیازات دیگری که ایران به طرف غربی داده است اشاره کرد و گفت: با پذیرش پروتکل الحاقی، طرف مقابل حق دارد هر جایی از کشور را که بخواهد مورد بازرسی قرار دهد و فقط کافی است به جایی مشکوک شود. دیگر فرقی ندارد خانه ی ملت باشد یا مسجد خدا! این یکی از ضربه های بزرگی است که عزت ملی و استقلال کشور وارد شده است.

وی در پاسخ به این سوال که عملکرد صدا و سیما را در قبال مذاکرات چگونه ارزیابی می کنید گفت: ما از صدا وسیما در خواست می کنیم فارغ از مباحث سیاسی و جناحی به وظیفه اسلامی خود عمل کند و به تبیین مذاکرات بپردازد نه این که صداوسیما فردی را دعوت کند که از تیم مذاکره کننده حمایت کند! این هنر نیست! این ضربه به کشور است!

مسئول سیاسی جامعه اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: نخبگان، دانشجویان و مسئولین کشور وظیفه شرعی شان هست که مذاکرات را بررسی کنند تا این که امریکا وغرب را بشناسند صداقت امریکایی را بشناسند و از تاریخ عبرت بگیرند. در این مدت دیدیم که کسانی را با مصدق مقایسه می کنند! من معتقدم این مقایسه نه در موضوع و نه در روش درست نیست و کاملا متفاوت است و حتی نتیجه هم متفاوت خواهد بود و جفای بزرگی است که مصدق را با آن عاقبت با فرزندان انقلاب مقایسه کنیم.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


مقداد
سلام حرف دل ما بود.....
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۱/۲۳ ۱۲:۳۵

ثبت نام اعتکاف دانشجویی