Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12366605
به بهانه رجبیه:


اکنون به نیمه ی راه رسیده ای. به ایام اعتکاف. به زمانی که کعبه به شوق دیدن روی علی سینه چاک زد. آماده ای؟ خدا برای توهم دعوت نامه فرستاده. نکند دل دل کنی. وقت خلوت فرا رسیده؛ باید یاعلی بگویی و حرکت کنی تا دستت را بگیرند.

یادداشت «دانشجوی ایرانی»؛ حسین فیروی: موقع نماز بود که با شنیدن صدای اذان وضویی ساختم و روانه ی نمازخانه شدم. دلم برای خدا تنگ شده بود و شاید دل خدا برایم تنگ تر. نماز مغرب را خواندم. تسبیحات حضرت زهرا سلام ا... علیها را هم زمزمه کردم. در فکر فرو رفته بودم که گذر زمان به فریادم رسید. کسی داشت زمزمه می کرد:«یا من ارجوه لکل خیر... .» این دعا مخصوص ماه رجب بود؟ آری، اگر تو نروی، زمان تو را با خود خواهد برد، پس حرکت کن! در زمان حرکت کن تا عقب نمانی!

روز اول ماه مزین شده به ولادت امام پنجم شیعیان حضرت باقر علیه السلام. حواست هست؟ اکنون فصل عبادت بندگان خداست. فصل گشوده شدن باب رحمت الهی. روز سوم با خون سرخ امام هادی علیه السلام رنگین شده است. زیارت جامعه کبیره، این دانشگاه امام شناسی، از ناحیه ی مقدس امام دهم به دست ما رسیده است. آرزو دارم نسبت به مقام امامان خود معرفت کامل پیدا کنم.

 گفتم آرزو؟ یاد اولین شب جمعه ی ماه رجب افتادم. شب آرزوها، لیلۀ الرغائب، شبی که فرشتگان حول کعبه جمع شده و برای آمرزش روزه­داران این ماه، از خداوند طلب آمرزش می کنند. دوست دارم آرزو کنم خدا ظهور یار را نزدیک گرداند. آرزو کنم همه ی اهل زمین به واسطه ی ظهورش طعم عدالت را بچشند. آرزو کنم همه ی مظلومین بر ظالمان ظفر یابند. آرزو کنم عزت اسلام و مسلمین روز به روز بیشتر شود. می خواهم بزرگ آرزو کنم که آرزو بر جوانان عیب نیست ولی کوته نگری عیبی است بزرگ. اکنون به نیمه ی راه رسیده ای. به ایام اعتکاف. به زمانی که کعبه به شوق دیدن روی علی سینه چاک زد. آماده ای؟ خدا برای توهم دعوت نامه فرستاده. نکند دل دل کنی. وقت خلوت فرا رسیده؛ باید یاعلی بگویی و حرکت کنی تا دستت را بگیرند.

اما روز بیست و هفتم رجب، داستان دیگری دارد. باید داستان مبعث را از غار حرا بشنوی که قلم توان گفتنش را ندارد. فقط بخوان ای دل. بخوان به نام پروردگارت... .

می گویند زیارت امام رضا علیه السلام در این ماه سفارش شده است. غریب خراسان مرا می طلبی؟ راستش هوایی شده ام. می خواهم ضریحت را به آغوش بکشم.

صدای قد قامت الصلاه بلند شد. بلند شدم تا نماز عشاء را بخوانم. ولی خودمانیم چه فرصتی برای آشتی با خدا به دست آمده. خدا نکند غافل باشیم که در حدیث قدسی آمده است «ماه رجب را وسيله ارتباط بين خود و بندگانم قرار داده ام؛  پس هركس به آن چنگ زند، به من مى رسد.»
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی