Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12138834


این کتاب تلاش کرده است که شواهد دقیقی برای روشن شدن یک واقعیت کنار یکدیگر قرار دهد که با روایت‌های غالب متفاوت است.

 به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از خبرگزاری تسنیم، انجمن تاریخ آمریکا تبلیغات کتاب اخیر آلیسون ویر با موضوع لابی‌های صهیونیستی و تاثیر آنها برروی تصمیمات سیاست‌مداران آمریکایی را با وجود پرداخت هزینه‌های آن سانسور کرد.

کتاب «بر خلاف قضاوت بهتر ما: تاریخچه مخفی چگونی خلق اسرائیل توسط ایالات متحده» توسط خانم آلیسون ویر روزنامه نگار آمریکایی تالیف شده است که اخیرا مهمان دبیرخانه افق نو بوده است.

ویر در این کتاب معتقد است: تعداد کمی از آمریکایی‌های این روزها از کمک ایالات متحده برای ایجاد اسرائیل مدرن مطلع هستند. حتی باید گفت که تعداد کمتری از آنها می‌دانند که سیاستمداران ایالات متحده این سیاست در مقابل اعتراض‌های کارشناسان ارشد دیپلماتیک و نظامی به کار گرفته‌اند. این سیاست‌مداران همواره از سمت لابی‌های صهیونیستی که از طرف گروه‌های صهیونیستی پشتیبانی می‌شوند به شکلی گسترده برای انجام کارهای محول شده تهدید می‌شوند.

این کتاب تلاش کرده است که شواهد دقیقی برای روشن شدن یک واقعیت کنار یکدیگر قرار دهد که با روایت‌های غالب متفاوت است. این کتاب می‌خواهد دید واضح و روشنی از بخشی از تاریخ امروز را به مخاطبان آمریکایی خود بدهد.

اطلاعات بیشتری از این کتاب را در اینجا بخوانید.

ویر آمریکایی بنیانگذار و مدیر اجرایی موسسه اطلاع‌رسانی «اگر آمریکاییها بدانند...» و رئیس انجمن «National Interest» است.

ویر درباره مسائل مربوط به وضعیت فلسطین و نسبت آن با جنایت‌ها و حملات رژیم صهیونیستی قلم می‌زند. او با تکیه بر مسائل تاریخی‌ که میان فلسطین و رژیم اشغالگر قدس پیش آمده، اقدام به روشنگری می‌کند. او بیشتر درباره چگونگی پوشش جریان اصلی رسانه‌های غرب از این نسبت (فلسطین و صهیونیسم) که به اعتقاد او بر اساس سیاست خارجی ایالات متحده و منافع گروه‌های لابی‌کننده ثروتمند صورت می‌گیرد، سخنرانی می‌کند، حرف می‌زند، می‌نویسد و انتقاد می‌کند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


یادداشت یادداشت