Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12174641
امید تاجران به افزایش قیمت‌ها تا 100دلار


قیمت نفت در بازارهای جهانی با 6 سنت افزایش به 57.93 دلار رسید و رفتارهای تاجران نشان از احتمال افزایش بیشتر قیمت‌ها در آینده است، افزایش قیمت با کاهش بیش از 50 درصدی دکل‌های حفاری نفتی در آمریکا قوت گرفته است.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از  جام نیوز، رویترز نوشت: قیمت نفت در معاملات امروز، نخستین روز کاری بازارهای جهانی در هفته جاری، به دنبال پشت سر گذراندن جلسه قوی در روز جمعه، اندکی بالا رفت، چراکه تاجران به علت کاهش حفاری‌های آمریکا احتمال می‌دهند که قیمت‌ها بیشتر افزایش یابد اما تحلیلگران در مورد ضعیف بودن عوامل کلیدی بازار هشدار دادند.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال 6 سنت افزایش یافت و 57.93 دلار معامله شد. نفت خام آمریکا نیز با افزایش 16 سنتی 51.80 دلار به ازای هر بشکه فروخته شد.

بسیاری از سرمایه‌گذاران خواهان تعیین یک کَف (حداقل قیمت) برای قیمت نفت هستند. آمارهای رویترز نشان می‌دهد که از ابتدای سال جدید میلادی پیش‌بینی قیمت‌ها در بازار نایمکس افزایش یافته است که نشان‌دهنده این است که بسیاری از تاجران احتمال می‌دهند که قیمت‌ها افزایش یابد. حتی گزینه‌هایی برای نفت 100 دلاری در سال جاری وجود دارد.

درحالی که قیمت‌ها احتمالا با کاهش بیشتر روبرو نخواهد شد، بانک «ای‌ان‌زد» طی یادداشتی نوشت، وقوع یک افزایش بزرگ در قیمت‌ها نیز غیرمتحمل نیست.

اگرچه نشانه‌های موقتی از بهبود تقاضا وجود دارد و تعداد دکل‌های حفاری آمریکا به کمترین تعداد از سال 2010 رسیده است، اما عرضه بیش از حد نفت که همچنان ادامه دارد و با افزایش ذخایر آمریکا و تولید نفت عربستان شدت گرفته است، هرگونه افزایش احتمالی را محدود خواهد کرد.

از طرفی برخی از تحلیلگران محتاط‌ تر هستند و هشدار می‌دهند که عوامل عرضه و تقاضا در حال بدتر شدن هستند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی