Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12021964
رویترز:


خبرگزاری رویترز اعلام کرد، قیمت نفت در معاملات آتی روز دوشنبه، پس از آنکه عربستان سعودی برای دومین ماه متوالی قیمت نفت خود برای مشتریان آسیایی را گران کرد، بیش از یک دلار بالا رفت.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از جام نیوز، این امر نشاندهنده آن است که تقاضای نفت در آسیا افزایش پیدا کرده است. قیمت نفت برنت پس از آنکه به دلیل بیانیه سوییس در مورد مذاکرات هسته ای ایران 5 درصد کاهش یافت، بار دیگر در روز پنجشنبه گذشته افزایش پیدا کرد زیرا صادرات نفت ایران تنها در صورت رسیدن به یک توافق جامع در تاریخ 30 ژوئن (9 تیر) افزایش پیدا خواهد کرد.

قیمت نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه مه (اردیبهشت) روز دوشنبه در ساعت 02:35 بامداد به وقت گرینویچ در بازار آیس فیوچرز اروپا واقع در لندن به 56.19 دلار در هر بشکه افزایش یافت و در مقایسه با قیمت پایان روزی پنجشنبه گذشته 1.19 دلار گرانتر شد. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در مه مه نیز 1.21 دلار گرانتر شد و به 50.35 دلار در هر بشکه رسید.

جمعه گذشته بازارها به خاطر شروع تعطیلات عید پاک بسته بودند. با وجود تحریم ایران، واردات چین از این کشور قرار است نسبت به ماه اوت افزایش یابد زیرا شرکت دولتی نفت چین با شرکت نفت ایران برای خرید بیشتر میعانات نفتی قرارداد امضا کرده است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی