Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12198494
رویترز؛


به دنبال احتمال کاهش تولید نفت آمریکا قیمت جهانی نفت افزایش یافت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر ۵۸ دلار و ۳۳ سنت معامله شد.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از جام نیوز به نقل از رویترز، با مطرح شدن این احتمال که تولید نفت آمریکا اولین کاهش ماهیانه خود در بیش از 4 سال اخیر را تجربه خواهد کرد، قیمت نفت امروز افزایش یافت، اما تحلیلگران هشدار دادند که با وجود اینکه صادرات نفت چین افزایش یافته، کل بازار نفت همچنان با فزونی عرضه مواجه است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 40 سنت افزایش به 58 دلار و 33 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز 42 سنت افزایش یافت و به 52 دلار و 33 سنت رسید.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا انتظار دارد تولید نفت شیل آمریکا با 45 هزار بشکه کاهش نسبت به ماه آوریل در ماه ژوئن به 4.98 میلیون بشکه در روز برسد.

این نشان می دهد که تولید نفت در آمریکا از کاهش قابل توجه قیمت نفت تاثیر منفی پذیرفته است.

هرچند بی ثباتی سیاسی در خاورمیانه به افزایش نسبی قیمت ها کمک کرده، اما تحلیلگران می گویند تولید بالای نفت در سطح جهان و بازارهای سهام در حال محدود کردن دامنه رشد قیمت است.
جی پی مورگان در یادداشتی نوشت: «ریسک ژئوپلتیک در بازارهای نفت همچنان بالاست. اما از نقطه نظر عوامل پایه ای بازار، انتظار می رود که عرضه نفت خاورمیانه همچنان بالا باقی بماند.»

در بازار آسیا، چین در ماه مارس 750 هزار تن نفت خام صادر کرد که بالاترین رقم از سال 2006 تاکنون بود. افزایش صادرات نفت چین نشان می دهد که ظرفیت ذخیره دومین وارد کننده بزرگ نفت جهان پر شده است.

تحلیلگران همچنین گفتند، رشد تقاضای چین احتمالا کند تر خواهد شد.

موسسه فیلیپ فیچرز سنگاچور در یادداشتی نوشت: «با توجه به اینکه آمارهای تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه نخست سال فردا منتشر می شود، حتی اگر قیمت ها امروز افزایش پیدا کند، ما تاثیر افزایشی بسیار کمی در بازار می بینیم.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی