Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12230945
تحولات بیست و دومین روز تجاوز به یمن


بیست و دومین روز تجاوز سعودی به یمن در حالی آغاز شده که در تازه ترین حملات جنگنده‌های سعودی به مناطق مختلف یمن، دست کم ۴۵ شهروند یمنی که در بین آنها زنان و کودکان نیز دیده می‌شوند، به شهادت رسیده و شمار زیادی نیز زخمی شده اند.

عربستان از بامداد ششم فروردین، پس از شکست تمام طرح‌ها و سیاست‌هایش در یمن، به گزینه نظامی روی آورد و مناطق مختلف یمن را آماج حملات هوایی خود قرار داد، برخی کشورهایی که از نظر اقتصادی به کمک‌های عربستان نیازمند هستند، با عربستان در تجاوزات آشکار به یمن همراه شده‌اند.

بحرین، قطر، کویت، امارات، مغرب، سودان، اردن و مصر از جمله کشورهایی هستند که در جنگ علیه یمن به عربستان پیوسته‌اند.

از آغاز تجاوز عربستان به یمن بیش از یک‌هزار تن از شهروندان یمنی که بین آنها شمار زیادی زن و کودک دیده می‌شوند، به شهادت رسیده یا زخمی شده‌اند. این در حالی است که بسیاری از زیرساخت‌های یمن نیز تخریب شده است و حدود 120 هزار خانوار یمنی نیز به دلیل حملات مستمر جنگنده‌های سعودی، آواره شده اند.

جنایات آل سعود علیه مردم یمن در حالی تداوم دارد که شورای امنیت سازمان ملل متحد دو روز قبل با تصویب قطعنامه 2216 شورای امنیت درباره یمن ذیل فصل هفتم منشور ملل متحد، مجوز تداوم این جنایات را دارد.

عربستان از بامداد ششم فروردین، پس از شکست تمام طرح‌ها و سیاست‌هایش در یمن، به گزینه نظامی روی آورد و مناطق مختلف یمن را آماج حملات هوایی خود قرار داد، برخی کشورهایی که از نظر اقتصادی به کمک‌های عربستان نیازمند هستند، با عربستان در تجاوزات آشکار به یمن همراه شده‌اند.

بحرین، قطر، کویت، امارات، مغرب، سودان، اردن و مصر از جمله کشورهایی هستند که در جنگ علیه یمن به عربستان پیوسته‌اند.

از آغاز تجاوز عربستان به یمن بیش از یک‌هزار تن از شهروندان یمنی که بین آنها شمار زیادی زن و کودک دیده می‌شوند، به شهادت رسیده یا زخمی شده‌اند. این در حالی است که بسیاری از زیرساخت‌های یمن نیز تخریب شده است. این در حالی است که حدود 120 هزار خانوار یمنی نیز به دلیل حملات مستمر جنگنده‌های سعودی، آواره شده اند.

این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد روز گذشته با تصویب قطعنامه 2216 شورای امنیت درباره یمن ذیل فصل هفتم منشور ملل متحد، مجوز تداوم جنایت آل سعود علیه مردم یمن را داد.

تحولات امنیتی یمن در بیست و دومین روز تجاوز

قتل دستکم 45 یمنی در تازه ترین حملات ارتش سعودی

بیست و دومین روز تجاوز سعودی به یمن در حالی آغاز شده است که جنگنده‌های عربستان در ادامه حملات خود علیه مناطق مختلف یمن دستکم 45 شهروند دیگر این کشور را به شهادت رساندند.

به گزارش المسیره، شمار قربانیان حملات ارتش سعودی به شهر حوث در استان عمران به بیش از 20 شهید ر سیده و دهها نفر دیگر نیز زخمی شدند.

همچنین 23 نفر نیز در گلوله باران توپخانه ای ارتش سعودی به منطقه مرزی البرم در استان حجه زخمی شدند.

در همین حال، جنگنده‌های سعودی در حملات خود به استان صعده در شمال یمن، 17 نفر را به شهادت رساندند و حدود 50 نفر دیگر را زخمی کردند.

به گزارش المسیره، جنگنده‌های سعودی پایانه‌های پخش فرآورده‌های سوختی در استان صعده و منطقه حفصین را هدف قرار دادند که به شهادت شماری از غیرنظامان از جمله کودکان منجر شد.

پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن

در همین حال، ارتش یمن با همکاری کمیته‌های مردمی وابسته به جنبش انصار الله توانستند مقادیر زیادی از محموله‌های سلاحی را که هواپیماهای سعودی برای عناصر مسلح القاعده و شبه نظامیان طرفدار عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن در استان شبوه از آسمان ارسال کردند، به غنیمت بگیرند.

هواپیماهای سعودی در این عملیات خود تعدادی محموله سلاح و تجهیزات نظامی و مهمات برای عناصر القاعده در شهر عتق استان شبوه از آسمان ریختند که مقادیر زیادی از آنها بدست ارتش و نیروهای مردمی جنبش انصارالله رسید. این محموله ها شامل موشک، خمپاره و مهمات بود.

تحولات سیاسی یمن

فرستاده سازمان ملل به یمن استعفا کرد

خبرگزاری تسنیم: یک مقام سازمان ملل متحد، از استعفای نماینده این سازمان در امور یمن خبر داد.(جزئیات بیشتر)

العبادی: درگیری‌ها در یمن می‌تواند به جنگی منطقه‌ای منجر شود

نخست‌وزیر عراق در انتقاد از تجاوز عربستان سعودی به یمن، تأکید کرد درگیری‌ها در یمن ممکن است به بروز جنگی فراگیر در منطقه منجر شود.(جزئیات بیشتر)

دیدار وزیر دفاع سعودی با سفرای آمریکا و روسیه در ریاض

وزیر دفاع عربستان سعودی، دیروز- چهارشنبه- با سفرای آمریکا و روسیه در ریاض دیدار و گفت‌وگو کرد.(جزئیات بیشتر)

شکست حملات هوایی عربستان؛ هشدار به مصر درباره ورود به باتلاق ویتنام جدید

یک نشریه غربی با تاکید بر شکست تجاوزات سعودی آمریکایی به یمن به مصر درباره ورود به باتلاق ویتنام جدید هشدار داد.(جزئیات‌بیشتر)
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی