Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12174301
ر دیدار با دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه


دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه اتخاذ مواضع غیرسازنده و زیاده‌خواهانه از سوی برخی کشورهای طرف مذاکره با ایران را موجب کند شدن روند دستیابی به توافق جامع عنوان کرد.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از خبرگزاری تسنیم و به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی که برای دیدار دوروزه به مسکو سفر کرده است بعد از ظهر امروز با نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه دیدار و گفتگو کرد.

شمخانی در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و رو به گسترش ایران و روسیه، ضرورت تبادل نظر نزدیک و مؤثر دو کشور در موضوعات مهم منطقه‌ای و بین المللی را یادآور شد و اظهار داشت: سیاست اصولی دو کشور در زمینه توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و متوازن سازی ظرفیت‌های قابل مبادله در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و امنیتی، نقش تعیین کننده‌ای در مدیریت بحران‌های امنیتی در سطح منطقه به‌دنبال داشته است.

وی با انتقاد از نقش مخرب برخی کشورهای غربی و متحدان منطقه‌ای آنان که با عبور از معیارهای مورد اجماع اخلاقی، انسانی و قانونی موجبات آتش افروزی و نابودی منابع و سرمایه‌های مادی و انسانی کشورهای منطقه را فراهم نموده‌اند، افزود: توسعه نگران کننده بحران‌های امنیتی و نهادینه شدن خشونت و افراطی‌گری، ایفای نقش فعال و متعادل کننده کشورهای مستقل را بیش از هر زمان دیگری ضروری نموده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ضمن قدردانی از نقش سازنده روسیه در مذاکرات هسته‌ای میان ایران و کشورهای 1+5 اتخاذ مواضع غیرسازنده و زیاده خواهانه از سوی برخی کشورهای طرف مذاکره با ایران را موجب کند شدن روند دستیابی به توافق جامع عنوان کرد.

دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه نیز در این ملاقات با تمجید از نقش مؤثر جمهوری اسلامی ایران در مبارزه واقعی با تروریسم و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه، ضرورت مشارکت و هم‌افزایی ظرفیت‌های منطقه‌ای برای کاهش بحران‌های امنیتی و ایجاد صلح پایدار را مورد تأکید قرار داد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی