Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12034754


کره‌جنوبی با استقبال از تفاهم لوزان آن را به سود شرکت‌های کره‌ای در راستای همکاری‌های اقتصادی عنوان کرد.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از خبرگزاری فارس، «چوی کیونگ هوآن» وزیر دارایی کره‌جنوبی روز سه‌شنبه (امروز) گفت تفاهم لوزان ورود به بازار خاورمیانه را برای شرکت‌های کره‌ای هموار خواهد کرد.

خبرگزاری رسمی کره‌جنوبی، یونهاپ روز سه‌شنبه (امروز) با اشاره به اظهارات کیونگ هوآن نوشت این سخنان در حالی ایراد شد که جامعه جهانی تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را لغو خواهد کرد. یونهاپ ادامه می‌دهد این اقدامات به مسیر دوسویه تجارت با این کشور پرجمعیت و نفت‌خیز آسیب زده بود. 

«چوی کیونگ هوآن» که ریاست جلسه‌ای از وزرای اقتصادی را در سئول به عهده داشت افزود تفاهم لوزان می‌تواند فرصت‌های تازه‌ای برای کارخانجات صنعتی و شرکت‌های فعال در زمینه ساخت و ساز باشد.

وزیر دارایی کره‌جنوبی هم‌چنین گفت این وزارت‌خانه تمام شرایط ایران را تحت نظر دارد و دولت کره راه‌های کمک به مشاغل خود برای ورود به بازار ایران را بررسی خواهد کرد.

بعد از اعلام تفاهم لوزان روزنامه کره‌ای «کره تایمز» نیز ایران را عرصه شکوفایی کره در خاورمیانه عنوان کرد و به نقل از «انجمن تجارت بین‌المللی کره‌جنوبی» نوشته بود حصول توافق میان ایران و 6 کشور شرکت‌کننده در مذاکرات تا پایان ماه ژوئن، چراغ سبزی برای شرکت‌هایی در کره‌جنوبی است که به دنبال گسترش روابط بازرگانی با دیگر کشورها هستند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


یادداشت یادداشت