Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12124627
"شعارهای مردم یمن متأثر از انقلاب اسلامی است"


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه شعارهای مردم یمن متأثر از انقلاب اسلامی است، گفت: امروز تمامی ‌استبداد، غرب، صهیونیزم و تکفیر در جبهه جنگ جهانی علیه مردم یمن که تحت فشار و ظلم هستند، صف‌آرایی کرده‌اند.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حسن رحیم‌پور ازغدی امشب در نشستی با موضوع علوم سیاسی در گفتمان انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد مشهد اظهار داشت: انقلاب حقیقی و بنیادی جهت‌گیری و غایات علوم سیاسی را تغییر می‌دهد که اگر آن انقلابی پیشتاز باشد باید پرسش‌های جدیدی به حقوق اساسی و علوم سیاسی بدهد در غیر این صورت یک انقلاب پیشتاز نیست.

وی افزود: در علوم سیاسی باید به پرسش‌های جدید پاسخ‌های جدیدی داده شود که انقلاب اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف این کار را کرده و سبب زلزله‌ای در مبانی علوم سیاسی در این عصر شده است.

رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: حقوق بشر در هر حکومتی به‌گونه‌ای تعریف شده است و این وظیفه ماست که تعاریف را مورد نقد قرار دهیم تا ببینیم که چگونه در حکومتی ضدانسانی هم‌جنس‌گرایی را ارزش قلمداد می‌کنند ولی اسلام را که با این عمل مخالف است ضد حقوق بشر می‌دانند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: انقلاب اسلامی در حوزه علوم سیاسی تحولاتی را ایجاد کرده است که بزرگترین نظریه‌پردازان غرب که دشمن این ملت به حساب می‌آیند، معتقدند انقلاب اسلامی ایران تاریخ بشریت را تغییر داده است.

وی گفت: امروزه شاهد آن هستیم که ‌‌عراق، سوریه، فلسطین، شمال آفریقا، بحرین و یمن تحت تأثیر انقلاب اسلامی ایران قرار گرفته‌اند، این خود گواهی بر این است که اگر انقلاب اسلامی ایران نبود، هیچ‌کدام از این اتفاق‌ها رخ نمی‌داد. اگر انقلاب اسلامی ایران نبود، مارکسیسم به حیات خود ادامه می‌داد این در حالی است که اسلام سیاسی بود که ضربه کاری را به آن وارد کرد.

رحیم‌پور ازغدی تحولات یمن را جنگی تمام‌عیار دانست و افزود: امروز تمامی ‌استبداد، غرب، صهیونیزم و تکفیر در جبهه جنگ جهانی علیه مردم یمن که تحت فشار و ظلم هستند، صف‌آرایی کرده‌اند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی