Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12174840
تخت‌روانچی:


معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه در دیدار سفرای و رؤسای نمایندگی‌های کشورهای منطقه آمریکای لاتین در تهران گفت: ما در طول مذاکرات به روشنی اعلام کردیم که همزمان با اجرای تعهدات ایران، باید تمام تحریم‌ها لغو شود.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ "مجید تخت روانچی" معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه با سفرا و نمایندگان کشورهای منطقه آمریکای لاتین (برزیل، مکزیک، ونزوئلا، کوبا، اروگوئه، بولیوی، اکوادور، آرژانتین و نیکاراگوا) دیدار و پیرامون موضوعات دوجانبه‌، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.
 
معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روابط دوستانه فیمابین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای منطقه آمریکای لاتین، گفت: جمهوری اسلامی ایران علاقمند به توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با این منطقه است. تغییرات به وجود آمده در جامعه جهانی و ظرفیت‌های اقتصادی قابل توجه در این منطقه، فرصت‌های مهمی را برای همکاری فراهم آورده است و باید مسیر همکاری‌ها را برای شکوفایی روابط هموار کرد.
 
مجید تخت روانچی ضمن تشریح آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: ما در طول مذاکرات به روشنی اعلام کردیم که همزمان با اجرای تعهدات ایران باید تمام تحریم‌ها لغو شود. هم اکنون بحث جدی در میان جامعه ایران در خصوص مذاکرات وجود دارد و مردم با دقت و حساسیت این مباحث را دنبال می‌کنند.
 
سفرای کشورهای آمریکای لاتین نیز در این دیدار ضمن مهم و تاریخ ساز قلمداد کردن مذاکرات ایران و 1+5، مذاکرات اخیر را موفق ارزیابی کرده و تاکید داشتند در فضایی که بسیاری از تحلیلگران از دیپلماسی به عنوان راه‌حل مشکلات قطع امید کرده بودند، جمهوری اسلامی ایران با ورود به مذاکره با گروه 1+5 نشان داد که بهترین راه برای حل مشکلات مذاکره و دیپلماسی است.رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی