Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12214365
روحانی در اجتماع مردم رشت:


رئیس‌جمهور گفت: خواستار توافق عزت‌مندانه هستیم و به آمریکا اعلام می‌کنم ما در برابر تعامل، تعامل می‌خواهیم و طرف ما سنای آمریکا نیست بلکه مجموعه 1+5 است.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی دقایقی پیش در جمع مردم گیلان در ورزشگاه شهید عضدی این شهر اظهار کرد: گیلان بزرگ و سرسبز قهرمان و دارای این همه مهمان‌نوازی و بنده‌پروری است و چه کسی قادر است این همه محبت و اجتماع شما را قدردانی کند.

وی افزود: خادمان شما کوچک هستند و شما مردمی بس بزرگ هستید  مردم گیلان بسیار مهمان‌دوست هستند و افتخار بنده و همراهان این است که امروز و فردا بهترین میزبانان را داریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امسال سال فاطمی است، افزود: همان بانوی بزرگی که هر جا در سختی‌ها و مشکلات در آستانه مقدسش سر فرود آوردیم لطفش را از ملت ما دریغ نداشت.

وی ادامه داد: امسال سال همدلی و وحدت و اتحاد است و سال اعتماد بین دولت و ملت است و سالی است که دولت با تمام توان در برابر ملت بزرگ تلاش و کوشش می‌کند تا خداوند و دل مردم از این نظام و دولت راضی باشد.

روحانی گفت: همه باید به منافع ملی و عزت ملی بیندیشیم.

وی با بیان اینکه امسال سال همدلی و وحدت و اتحاد است، تصریح کرد: امسال باید از منافع فردی و حزبی و جناحی بگذریم و همه به منافع و عزت ملی بیندیشیم.

رئیس جمهور گفت: اینجا سرزمین گیلان و قهرمانان و سردار جنگل، علما، سرداران، است و گیلان یعنی سرزمین فخر ایران و از هر جا که به این سرزمین نگاه می‌کنیم سرسبز است.

وی با بیان اینکه ماهیت نظام مردم‌سالاری دینی ایران قابل تغییر نیست، خاطرنشان کرد: در مذاکرات 16 ماهه، دنیا این واقعیت را اعتراف کرد که توسعه ملت به طرف علم و صنعت دائمی است.

روحانی ادامه داد: در مذاکرات هسته‌ای با قدرت‌های بزرگ جهان و با حمایت مردم گام به گام جلو می‌رویم تا نقطه توافق عزت‌مندانه برای ملت ایران باشد.

وی افزود: خواستار توافق عزت‌مندانه هستیم و به آمریکا اعلام می‌کنم ما در برابر تعامل، تعامل می‌خواهیم و طرف ما سنای آمریکا نیست بلکه یک مجموعه 1+5 است و پایان توافق باید لغو تحریم‌های ظالمانه باشد و ما پیروز می‌شویم.

رئیس جمهور تصریح کرد: به رهبر معظم انقلاب افتخار می‌کنیم که یار دولت خدمت‌گزار هستند و به اعتماد مردم نیز افتخار می‌کنیم.

وی ادامه داد: یکی از دستاوردهای مذاکرات ما با قدرت‌های جهان این است که در داخل تفکر و سلیقه داریم اما آنجا که منافع ملی و توافقی سرنوشت‌ساز برای ملت ایران است همه ما متحد و منسجم هستیم.

روحانی با بیان اینکه همه ما به جای تقابل به دنبال راه سازنده با دنیا هستیم، گفت: دولت و ملت به اصول خود پایبند بوده و انعطاف‌پذیر هستند.

وی ملت ایران را در انقلاب و دفاع مقدس پیروز خواند و اضافه کرد: ملت ایران پیروز این مذاکرات است و توافق پیش‌رو به نفع تمام دنیا است.

رئیس جمهور خطاب به آمریکا گفت: شما تصور می‌کنید تنها مردم ایران شوق دارند که تحریم‌ها پایان یابد، شرکت‌های شما بیشتر مشتاق هستند و تمام دولت‌های شرق و غرب در انتظار توافق نهایی هستند زیرا به نفع تمام ملت‌هاست و این راه را با هدایت رهبری و مردم تا پایان بااطمینان و عزت و توجه حقوق بزرگ ملت ایران به مقصد نهایی می‌رسانیم.

وی در ادامه به رونق اقتصادی ایران اشاره کرد و گفت: امسال در سایه همدلی و همزبانی باید به رونق اقتصادی برسیم و این دولت در مدت 20 ماه گذشته هر چه تاکنون به مردم قول داده به آن عمل کرده مثل این‌که قول داد، نرخ تورم را کاهش دهد و به آن عمل کرده‌ است.

روحانی افزود: قول دادیم و کشور از رکود خارج شد و امسال وعده می‌دهیم سال رونق اقتصادی خواهد بود و اشتغال، رفاه، توسعه و پیشرفت در رونق اقتصادی است.

وی از بهره‌برداری راه‌آهن تهران‌ـ‌رشت در سال 95 خبر داد و گفت: افتتاح این پروژه قول دولت است و 11 کیلومتر آزاد راه رشت‌ـ‌قزوین نیز عملیاتی می‌شود که از قزوین تا رشت به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس جمهور با بیان اینکه در سال 92 اعتبار عمرانی کشور 22 هزار میلیارد تومان بود، گفت: در سال 93 این اعتبار 32 میلیارد تومان بود و نشان می‌دهد که با وجود فشارها، تحریم‌ها و کاهش قیمت نفت، اما مسیری که توأم با اعتماد است را ادامه دادیم.

وی با تصریح بر اینکه در عرصه اقتصاد به دنبال ثبات اقتصاد کشور هستیم، خاطرنشان کرد: به دنبال برطرف شدن موانع سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه و به دنبال افزایش صادرات غیرنفتی و تعامل بهتر در زمینه اقتصاد با دنیا و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه هستیم.

روحانی با اشاره به اینکه در سال 93 در برابر تروریسم به کشورها کمک کردیم، گفت: راه ثبات، امنیت و احترام به آرای مردم با هواپیما و بمب بر سر مردم منطقه به جایی نمی‌رسد، چرا باید با هواپیماهای اهدایی آمریکا بر سر مردم مظلوم یمن بمب ریخته شود.

وی خطاب به متجاوزان یمن، اضافه کرد: آیا به دنبال سلطه بر منطقه هستید، دیروز با دلار و امروز با بمب، در حالی که راه منطقه، راه احترام به مردم است و اگر می‌خواهید در منطقه ثبات باشد ندای مردم را بشنوید.

رئیس جمهور با بیان اینکه هدف ما سلطه تشیع بر تسنن نیست، یادآور شد: اشتباه نکنید برای ما شیعه، سنی، ترک، بلوچ و عرب تفاوتی ندارد.

وی به وعده‌های استانی خود اشاره کرد و متذکر شد: در سفر به گیلان وعده ما برای 18 طرح در سال‌های 94 و 95 با اعتبارات 795 میلیارد تومان است.

روحانی با تصریح بر اینکه اعتبارات در سال 94 و 95 اختصاص داده می‌شود، خاطرنشان کرد: نخستین طرح برای سال 95 تکمیل پروژه راه‌آهن قزوین‌ـ رشت است و تاکنون قول‌هایی که به استان‌ها داده‌ایم شرمنده نبودیم و قول می‌دهیم در سال 95 قطار از تهران به رشت می‌رسد.

وی ادامه داد: دستور احداث پروژه راه‌آهن رشت به آستارا داده شده و به همراه پروژه راه‌آهن رشت به انزلی عملیاتی می‌شود.

رئیس جمهور درباره وضعیت 11 کیلومتر آزاد راه رشت‌ـ‌قزوین گفت: در دولت یازدهم این پروژه را اجرایی می‌کنیم و اعتبار آن 900 میلیارد تومان است.

وی تکمیل و عملیاتی کردن سدها را جزو برنامه عنوان کرد و گفت: 11 سد لاستیکی در گیلان ایجاد می‌شود که چهار سد در سال 94 و هفت سد در سال 95 اجرایی خواهد شد.

روحانی یکپارچه‌سازی و تسطیح اراضی کشاورزی را از دیگر برنامه‌های سفر خود به گیلان عنوان کرد و یادآور شد: هر سال از سال 94 تا پنج سال آینده به میزان 10 هزار هکتار و در مجموع 50 هزار هکتار یکپارچه سازی و تسطیح اراضی انجام می‌دهیم.

وی گفت: در این سفر به سرمایه در گردش و تکمیل طرح‌ها 3 هزار میلیارد تومان پرداخت می‌شود ضمن اینکه گیلان ظرفیت خوبی در زمینه گردشگری سلامت دارد و امسال بیمارستان 400 تختخوابی رشت افتتاح می‌شود.

رئیس جمهور ایجاد هتل‌های چهار و پنج ستاره را از دیگر برنامه‌های سفر خود عنوان کرد و یادآور شد: طرح پرورش ماهی در قفس را توسعه می‌دهیم و تولید 10 هزار تن ماهی را در دستور کار است.

وی متذکر شد: دولت از سرمایه خارجی در زمینه طرح‌های فاضلاب، زباله و محیط زیست در حد توان گام‌ برمی‌دارد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی