Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 14589336
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران؛


نوروزی گفت: تمانی کسانی که با موضوع برجام در ارتباط هستند گوش خود را بسته اند و حاضرنیستند در فضای علمی و پر نشاط دانشجویی حاضر شوند.

 به گزارش دانشجوی ایرانی، محمد نوروزی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران، در ابتدا ضمن تشکر از تیم مذاکره کننده هسته ای به خاطر تلاش های آن ها در برابر گروه 1+5 برای حفظ هر بیشتر استقلال کشور ضمن گله مندی از مسئولان برای حضور در دانشگاه ها برای توضیح درباره توافق وین گفت: تقریبا تمانی کسانی که با این موضوع در ارتباط هستند گوش خود را بسته اند و حاضرنیستند در فضای علمی و پر نشاط دانشجویی حاضر شوند.

وی در ادامه با اشاره به وجود گروه های «توافق به هر قیمتی» و نحوه رفتار آنها با منتقدان اظهار داشت: هنوز هیچکدام از این گروه ها در هیچ تشکل و یا دانشگاهی اعلام آمادگی برای برگزای پرسش و پاسخ های پیرامون متن برجام نکرده اند و این با حرکتی که در روزهای ابتدای اعلام توافق ایران با گروه 1+5 شد بسیار عجیب و نا مفهوم است.

نوروزی ادامه داد: در متن این سند ابهاماتی وجود دارد که اگر برای جامعه روشن نشود این حرکت دولت  بی نتیجه می ماند چرا که هدف از مذاکره را دولت این طور عنوان کرده بود، که تحریم ها بر مردم فشار آورده است و باید با این گروه پای میز مذاکره نشست و وضع زندگی مردم را بهبود بخشید.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران همچنین در پایان درباره حضور آمانو در کنگره آمریکا نیز گفت: دولت آمریکا برای اینکه بداند در روند مذاکرات چی چیزهای رخ داده است از هر اقدام فروگذار نبوده و این با کاری که مجلس شورای اسلامی در حساس ترین روزهای وظیفه خود اقدام به تعطیلی کرده است جای سئوال دارد. برداشتی که ما از این حرکت داریم بسیار روشن و واضح است. یک جریان از بدنه دولت به همراه لابی های که در مجلس دارند دنبال این هستند که ابتکار عمل را و حق اظهار نظر را از مجلس شورای اسلامی بگیرند و به خاطر همین این اتفاقات رخ داده است. مجلس شورای اسلامی باید نظرات خود را به دور از هرگونه منافع حزبی و فقط برای منافع انقلاب اسلامی ایران تنظیم کند.

خبرنامه دانشجویان ایران//
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی