Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12084183
بریت بارت گزارش داد؛


آمریکا فقط می تواند برای یک دهه منتظر بماند و آینده را نظاره گر باشد و ببیند که آیا برنامه هسته ای ایران در این مدت به صفر می رسد یا نه.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از جام نیوز، پایگاه خبری "بریت بارت" (breitbart) در قضاوتی شتابزده و زودهنگام ایران را ناقض قوانین و توافق امضاء نشده هسته ای معرفی کرد و نوشت: «توافق تاریخی اوباما با ایران اکنون به کنار رفته است و ایران با سرعت همچنان سانتریفیوژهای خود را می چرخاند.

این کاملا مشخص است که ایرانی ها هیچ الزامی را در خود برای همراه شدن با اوباما و توافقی که با غرب کرده اند ندارند و حتی برای چند ساعت نیز با این توافق همراه نشده اند و از آن تبعیت نکرده اند.»

این وب سایت آمریکایی در ادعای عجیب این توافق را بی فایده خواند و ایران را ناقض قوانین معرفی کرد و نوشت: «ایران به صدای بلند و آشکارا این ادعا را دارد که هنوز چیزی امضا نشده و این کشور می تواند به غنی سازی های قبلی خود ادامه دهد.

باید گفت طبق مطلبی که روزنامه اسرائیلی "تایمز اسرائیل" منتشر کرده، ایران به طور آشکارا توافق هسته ای را نقض کرده است هرچند که این توافق هنوز روی کاغذ نیامده و امضا نشده است. ایران اکنون از سانتریفیوژهای نسل IR-8 استفاده می کند.»

بریت بارت در ادامه به حرف های ظریف در مجلس ایران اشاره کرد و نوشت: «وزیر امور خارجه ایران نیز به عنوان کسی که مسئول اصلی مذاکرات هسته ای ایران است، این ادعا را تایید کرده و ایران همچنان از نسل های پیشرفته سانتریفیوژ برای غنی سازی استفاده می کند.

تیم اوباما نیز به نظر می رسد که در مورد چیزی که روی آن توافق کرده اند، گیج شده اند و ایران نیز دائما از این حرف می زند که اعتمادی به التزام غرب به این توافق ندارد.»

این پایگاه آمریکایی در ادامه خاطر نشان کرد: «اگر اوباما توافقی را امضا کند که تحریم ها برداشته شود، این چیزی است که خود او زمانی با آن مخالف بود؛ اما اکنون اعتبار برای کشاندن ایران به میز مذاکرات بدست آمده است و اگر گوش ایران در زمان کنونی پر از شعار های اوباما است، بنابراین باید گفت بدترین اتفاق برای آمریکا افتاده است و اوباما به نوعی دیگر نمی تواند از گزینه نظامی حرفی بزند.

آمریکا فقط می تواند برای یک دهه منتظر بماند و آینده را نظاره گر باشد و ببیند که آیا برنامه هسته ای ایران در این مدت به صفر می رسد یا نه.»

این پایگاه خبری در پایان افزود: «وزرات امور خارجه آمریکا با فرستادن "ماری هارف" و بیان جملاتی مبنی بر اینکه اوباما کمی در مورد اینکه واقعا توافق در مورد چه چیزی هایی بوده است به نوعی نشان داد که خود اوباما هم دقیقا نمی داند این توافق چگونه می خواهد سناریوی به صفر رساندن برنامه هسته ای ایران را انجام دهد.

به هر حال اکنون ایرانی ها با خنده به این توافق نگاه می کنند و یکسری از برنامه های نامشخص در حال اتفاق افتادن است. باید گفت زمان به سرعت برای اوباما در حال سپری شدن است و خیلی چیزها به دست اوست ولی شاید او هم مانند روسای جمهور قبلی نیز نتواند کاری را در قبال ایران انجام دهد.»

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی