Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12099793
مقام اماراتی مطرح کرد؛


راه حل سیاسی در یمن مسئولیت ترکیه، ایران و عربستان سعودی است و مواضع بی طرفانه در این خصوص به بحران ادامه خواهد داد.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از جام نیوز، یک مقام اماراتی می گوید: «به نظر می رسد تهران بیش از کشورهای خلیج (فارس) برای اسلام آباد و آنکارا اهمیت دارد.»

طبق گزارش شبکه "المیادین" "انور قرقاش" وزیر مشاور در امور خارجی امارات عربی متحده افزود: «تصمیم پارلمان پاکستان در خصوص بی طرفی در یمن و حمایت از عربستان سعودی متناقض و خطرناک است.»

وی گفت: امنیت خلیج (فارس) در معرض خطر قرار دارد و لحظه واقعی که همپیمان واقعی از همپیمان رسانه ای و کلامی را مشخص می کند فرار رسیده است.

به نوشته واحد مرکزی خبر، وی از پاکستان خواست موضعی روشن به نفع روابط راهبردی خود با کشورهای عربی خلیج فارس در پیش بگیرد و افزود حمایت اقتصادی ما از پاکستان روشن است اما حمایت سیاسی پاکستان در لحظه حساس وجود ندارد.

قرقاش تاکید کرد: مواضع متناقض و مبهم در خصوص این مسئله سرنوشت ساز هزینه بالایی خواهد داشت و افزود موضع دوپهلو و متناقض پاکستان و ترکیه بهترین دلیل است که امنیت عربی از لیبی تا یمن تنها عربی است.

وی افزود: راه حل سیاسی در یمن مسئولیت ترکیه، ایران و عربستان سعودی است و مواضع بی طرفانه در این خصوص به بحران ادامه خواهد داد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی