Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 13582706


تحصن دانشجویی در اعتراض به زیاده خواهی استکبار جهانی در مذاکرات هسته‌ای با شعار «باج نمی دهیم» در دانشگاه بجنورد آغاز شد.

به گزارش دانشجوی ایرانی، تحصن دانشجویی در اعتراض به زیاده خواهی استکبار جهانی در مذاکرات هسته‌ای با شعار «باج نمی دهیم» در دانشگاه بجنورد آغاز شد. بر اساس این گزارش بعد از شرکت بیش از 100 نفر از دانشجویان در این تحصن انتظامات دانشگاه با ایستادن مقابل درب نمازخانه از ورود بقیه جمعیت ممانعت کردند.


این برنامه با قرائت بیانیه اهداف تحصن از سوی رضاپور دبیر کمیته صیانت از حقوق هسته ای آغاز شد و وی در این رابطه گفت: شعار این تحصن «به استکبار باج نمی دهیم» است و اصلا ارتباطی با حضور دولت در خراسان شمالی ندارد.


در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: این تحصن‌های مردمی در حمایت از موضع تیم مذاکره کننده است و این عزیزان از آن به عنوان یک فرصت جهت انجام توافق خوب استفاده کنند.

 


رضا پور گفت: ما برای اعلام مطالبات خودمان درخواست تجمع داشتیم اما با آن موافقت نشد و هم اکنون تحصن کرده ایم تا از اصول تعیین شده توسط رهبر معظم انقلاب برای مذاکرات هسته ای که تماما در راستای عزت و منافع ملی بوده و مورد حمایت مردم است پشتیبانی کنیم.


دانشجویان پس از شروع این تحصن فضای ابتدای مراسم را به قرائت زیارت عاشورا مزین کردند و برای عزت و اقتدار جمهوری اسلامی دعا کردند.

 

در ادامه تعدادی از مسئولان از جمله معاون مالی دانشگاه به جمع دانشجویان متحصن آمدند و تلاش کردند دانشجویان را دعوت به خروج از نمازخانه و اتمام تحصن کنند.

 


یکی از مسئولان دانشگاه در جمع دانشجویان گفت: دکتر محقر سرپرست دانشگاه هم گفتند به شما بگویم از کانال مربوطه اقدام کنید، نه یکبار بلکه صد بار مراسم بحث و گفتگو و آزاد اندیشی داشته باشید.

در ادامه تعدادی از دانشجویان با اشاره به عدم صدور مجوز از سوی نهادهای استانی و دانشگاهی به انتقاد از این مسئله پرداختند و گفتند در دفاع از حقوق حقه ملت نمی توانیم دست روی دست بگذاریم.

 


 علی رغم ممانعت دانشگاه از ورود دانشجویان و پیوستن به تحصن، دانشجویانی از دانشگاه‌های سراسر استان درخواست شرکت در این برنامه دانشجویی را دارند.


-------
خبرگزاری دانشجو//

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی