Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12012371
توصیه پزشکی؛


جوش های صورت یکی از مسائل پوستی محسوب می شوند که اشخاص بسیاری درصدد مقابله با آن هستند.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از جام نیوز، جوش های صورت یکی از مسائل پوستی محسوب می شوند که اشخاص بسیاری درصدد مقابله با آن هستند، یکی از این شیوه ها که این روزها بسیار در میان مردم رواج یافته  روش گیاهی می باشد اما این شیوه خیلی طول میکشد.

از معالجه جوش ها که بگذریم به مشکل دیگری  می رسیم معالجه لکه های بوجود آمده از جوش صورت. باید بدانید که درمان جوش ها از درمان لکه های حاصله از ان سریع تر است اما درمان لکه ها بسیار طولانی تر است. برای درمان لکه ها حتما جوش های صورت تان را ازبین ببرید و سپس به فکر لکه های آن باشید.

بهترین راه حل برای درمان لکه های جوش آن است که از همان ابتدا که جوش به وجود می آید از دستکاری آن بپرهیزید زیرا که این کار موجب ایجاد لکه های پوستی می شود. نوع لکه هایی که ایجاد می شود گوناگون است و با توجه به آن شیوه های درمان آن نیز متفاوت است.

وقتی جوش می زنیم ۴ نوع جوشگاه یا جای جوش ممکن است باقی بماند؛ لک قرمز، لک تیره، فرورفتگی سطح پوست و برجستگی روی پوست. برخی بیماران ۲ یا چند نوع از این آثار را همزمان در پوست خود دارند بنابراین دانستن اینکه با چه روشهایی میتوان جای این جوشها را از بین برد، مهم است:

۱- لکه های قرمز: ابتدا باید جوشهای صورت کاملا درمان شوند. لکه های قرمز حداکثر ۶ ماه به دنبال بهبود جوشها خودبه خود برطرف میشوند. اگر در برخی موارد مقاوم بودند و خودبه خود برطرف نشدند، با لیزر PDL میتوان آنها را درمان کرد. قبل از این اقدام باید مطمئن شد جوشها کاملا ریشه کن شده اند.

۲- لکه های تیره: ابتدا باید جوشهای صورت کاملا درمان و از دستکاری جوشها به طور جدی پرهیز شود. کرمهای لایه بردار راه اول درمان هستند. این کرمها برای جلوگیری از عودکردن جوشها موثرند. راه دوم، در صورت پاسخ نگرفتن از روش اول، پیلینگ یا میکرودرم ابریشن است. قبل از تمام این اقدامها باید مطمئن شد جوش جدید ایجاد نمی شود.

۳- فرورفتگی سطح پوست: فقط در برخی از افراد مبتلا به جوش، فرورفتگی روی پوست ایجاد میشود و این افراد به طور ژنتیکی مستعد این عارضه هستند. راه اول درمان، مصرف آکوتان است.

اکوتان جوشها را ریشه کن و از به وجود آمدن فرورفتگی های جدید پیشگیری میکند. آکوتان در بهبود فرورفتگیها کمی موثر است. یک سال پس از مصرف آخرین اکوتان، اگر همچنان جاهای فرورفته باقی مانده بود، بهترین درمان لیزر فراکشنال CO2 است.

البته فررفتگی های ناشی از جوش انواع مختلف دارند. برخی مثل دهانه چاه دیواره های عمودی و تیز دارند که در این موارد لیزر بهترین روش درمانی است و برخی مثل دره، دیوارههای شیبدار دارند که در این صورت، بهترین راه، ابتدا عمل بازسازی سابسیژن و سپس لیزر خواهد بود. با وجود لیزر فراکشنال CO2، «درمابریشن» و «پانچ» منسوخ شده است.

۴- برجستگی روی سطح پوست: این عارضه کمتر از موارد دیگر شایع است. اگر برجستگی به شکل گوشت اضافه یا «کلویید» در ناحیه بالای کمر و پشت و سینه ها ایجاد شود، بهترین راه درمان، تزریق آمپول کورتون همراه لیزر PDL است (باید جلسه های مکرر این کار انجام شود)، اما اگر به شکل برجستگی های ریز روی چانه یا بینی ایجاد شود، بهترین روش از بین بردن آنها لیزر CO2 معمولی است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی