Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12165947
در واکنش به سخنان روز گذشته هاشمی‌رفسنجانی؛


عضو مجلس خبرگان رهبری در واکنش به سخنان روز گذشته هاشمی‌رفسنجانی تاکید کرد:‌ هاشمی‌رفسنجانی قائل به صیانت از آرای مردم در انتخابات ۸۸ نبود. امثال هاشمی‌رفسنجانی و فتنه‌گران در سال ۸۸ برابر آرای مردم ایستادگی و فتنه را ایجاد کردند.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از تسنیم،  آیت‌الله محسن حیدری با اشاره به اظهارات هاشمی‌رفسنجانی مبنی بر اینکه دلواپسان امروز در زمان امام خمینی (ره) هم ایشان را اذیت می‌کردند، اظهار داشت: دلواپسی نسبت به مسائل هسته‌ای‌‌ همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند جرم نیست بلکه احساس مسئولیت است و کسی که دغدغه مسائل کشور را دارد، باید دغدغه خویش را بیان کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه اهداف دلواپسان امروز با زمان امام خمینی (ره) با یکدیگر در تضاد است، بیان کرد: مقایسه کردن دلواپسان هسته‌ای با دلواپسانی که در دوران امام خمینی (ره) وجود داشتند توسط آقای هاشمی «قیاس مع‌الفارق» است چون دلواپسان زمان امام خمینی (ره) گروه‌هایی نظیر نهضت آزادی بودند که بهانه جویی می‌کردند و در برابر سخنان امام خمینی (ره) ایستادگی داشتند.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: دلواپسان آن زمان خلاف مصالح ملت و امام خمینی (ره) اظهار دلواپسی داشتند و امام خمینی (ره) از دست این افراد ناراحت بود چون می‌دانست نگرانی آن‌ها در راستای مصالح کشور نیست بلکه نتیجه غرب‌زدگی و رسیدن به اهدافشان است.

وی تصریح کرد: مقایسه دلواپس بودن نسبت به مسائل هسته‌ای با دلواپسی نسبت به جنگ و مسائلی که در زمان امام خمینی (ره) بود اقدام اشتباهی است که توسط هاشمی رفسنجانی انجام شده است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه نظام از آرای مردم در همه انتخابات حمایت می‌کند، اظهار داشت: در قضیه انتخابات مقام معظم رهبری حق الناس بودن را پیش از مشخص شدن نتیجه انتخابات بیان می‌کنند و موضع همیشگی ایشان در همه انتخابات‌هایی است که در کشور برگزار می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مقام معظم رهبری هم پیش از انتخابات و هم پس از برگزاری انتخابات سال 88 بر حفاظت و و صیانت از آرای مردم تاکید کردند اما امثال هاشمی رفسنجانی و فتنه‌گران در برابر آرای مردم ایستادگی و فتنه 88 را ایجاد کردند و از آشوب‌های سال 88 حمایت کردند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به خاطره‌گویی‌های هاشمی رفسنجانی نسبت به افرادی که در قید حیات نیستند، تصریح کرد: هر شخصی که دلش بخواهد می‌تواند خاطره‌گویی کند و برای این کار آزاد است ولی استفاده ناصحیح و گزینشی از این خاطرات و قیاس مع‌الفارق کردن کار اشتباهی است چون با نقل خاطره نمی‌توان مواضع انقلاب را زیر‌سئوال برد و به نظر من این اقدام هاشمی رفسنجانی کار بسیار زشتی بود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی