Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 11417108


جشنواره ی نشریات دانشجویی دانشگاه یزد به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد و از نشریات برتر تقدیر گردید. نسیم حیات، احرار، طلوع، نوبهار و میثاق برتر اعلام شدند.

به گزارش خبرنگار یزد رسا، جشنواره ی نشریات دانشجویی دانشگاه یزد به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد و از نشریات برتر تقدیر گردید.

 

در ابتدای این جلسه که با حضور مسئول نهاد رهبری دانشگاه، مدیر کل امور فرهنگی و مدیران مسئول چندین نشریه دانشگاه تشکیل گردید، حجت الاسلام ثقفی عضو دفتر نهاد دانشگاه  به روند برگزاری این جشنواره و ساز و کار انتخاب نشریات برتر پرداخت .

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین متوسل، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه یزد در سخنانی ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س)، جشنواره نشریات را بهانه ای برای همنشینی دانشجویان با افکار متفاوت و بعضا مخالف در فضایی دوستانه و صمیمی دانست و از آن به عنوان تقدیری نمادین از فعالین فرهنگی و اصحاب نشریات دانشجویی برشمرد.

 

وی افزود هر نعمت و امانت خداوند برای ما مسئولیت ایجاد می کند و «قلم» یکی از همین نعمات است.

 

او با اشاره به تفسیر آیه ی اول سوره قلم، از نوشتن و نویسندگی به عنوان باقیات الصالحات نام برد و آن را مسئولیت زا و ماندگار دانست و به این دلیل از دانشجویانی که اهل قلم هستند خواست که با تمرکز بر مشترکات مشکلات را حل کنند.

 

متوسل با طرح دو مقوله ی مشترک بین اصحاب نشریات دانشجویی از آنها خواست تا اولاً با تمرکز بر عقاید اسلامی و مذهبی و انقلابی مشترک و محور دانستن اندیشه های امام و رهبری و ثانیاً متجسم دانستن دشمن مشترک همه ی ما، با هم متحد شوند و به آبادانی و سازندگی بیشتر و ایجاد امید و مبارزه با یأس بپردازند.

 

او با بر شمردن موضوعاتی همچون «راه کارهای ایجاد نشاط، ریشه کن کردن اعتیاد، شرب خمر، مشکلات اخلاقی و صنفی دانشجویان و نیز  نقد سازنده ی رویه ی نادرست بعضی اساتید در ابعاد علمی و فرهنگی»، مسائل سیاسی را نیز جز اولویت های دانشجویان دانست و با این وجود آن را ثانویه و درجه دو عنوان کرد.

 

در ادامه ی این نشست دکتر جوادیان، مدیر کل امور فرهنگی دانشگاه یزد، ضمن تشکر از نهاد رهبری دانشگاه به خاطر برگزاری این جشنواره و حضور مدیران مسئول نشریات، این فرصت را برای تقدیر از اهل قلم و دانشجویان فعال فرهنگی مغتنم دانست.

 

وی نگارش و نویسندگی در نشریات را جزء سخت ترین حوزه های فرهنگی دانشگاه عنوان کرد و افزود: اگر من در جای شما بودم شاید هرگز به این کار مبادرت نمی کردم و این نشان از دغدغه و روحیه ی جوانی شما دارد.

 

مدیرکل فرهنگی دانشگاه افزود: باید بر مشترکات تاکید کرد و از تخریب و تضعیف و نقد غیر منصفانه که باعث ایجاد فضای یأس و نا امیدی می شود دوری کرد.

 

جوادیان در پایان سخنانش ضمن انتقاد از حضور ضعیف نشریات دانشجویی دانشگاه در جشنواره نشریات منطقه ای دانشگاه ها، تلاش ها را برای بهبود سطح محتوا، تیراژ و چاپ نشریات لازم دانست.

 

پس از سخنان مسئولین دانشگاه عده ای از مدیران مسئول نشریات دانشجویی به ارائه ی سخنان و نقد ها و پیشنهاد های خود برای بهبود وضع نشریات در دانشگاه پرداختند.

 

در انتهای جلسه نشریات «نسیم حیات» نشریه رسمی بسیج دانشجویی، «احرار»، «طلوع» نشریه ی رسمی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد، «نوبهار» نشریه اصلاح طلب و «میثاق» نشریه رسمی انجمن اسلامی به ترتیب برتر معرفی و توسط مسئول نهاد رهبری و مدیر کل امور فرهنگی دانشگاه یزد تقدیر شدند.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی