Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12240905
قاضی‌پور


عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: انحصار در قرارداد با شرکت‌های خودروسازی موجب ایجاد رانت و فساد می‌شود و برای رفع مشکلات صنعت خودروسازی کشورمان باید تهیه طرح جامع خودروسازی را در دستور کار داشته باشیم.مدیرکل دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی گفت: هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده و مرکز نطنز به کار خود ادامه داده و فردو نیز تعطیل نمی‌شود.

 به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از خبرگزاری فارس،نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به قراردادهای صنعت خودروسازی کشور با شرکت پژو فرانسه، گفت: آنچه که باید در اینجا به آن اشاره کنم این است که در هر جا که انحصار باشد رانت هم در آنجا وجود دارد و در چنین فضایی است که ما شاهد فساد و رانت هستیم.

وی افزود: ما باید به طور همزمان با چند شرکت خودروسازی بزرگ در غرب و شرق قرارداد داشته‌ باشیم تا با قیمت مناسب‌تر و شرایط مطلوب‌تری بتوانیم صنعت خودروسازی را در کشور داشته باشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: اگر کار به گونه‌ای باشد که ما با شرکت پژو فرانسه قرارداد داشته باشیم آنها هم ما را سرکیسه می‌کنند و هم در شرایط مختلف ما را تهدید می‌کنند.

قاضی‌پور همچنین خاطرنشان کرد: متاسفانه ما طرح جامع خودروسازی در کشور نداریم و باید این طرح را هرچه زودتر تهیه کرده و داشته باشیم تا مشکلات عدیده موجود در صنعت خودروسازی کشور را بتوانیم حل و فصل کنیم.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی