Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12530367
در پی صحبت های حسن روحانی در جمع فرماندهان نیروی انتظامی؛


[آیت الله] مکارم شیرازی به حسن روحانی توصیه کرده به سخنان روز یکشنبه رهبر ایران در خصوص وظایف پلیس توجه کند.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از جام نیوز، [آیات عظام] ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی و لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید ایران، از سخنان حسن روحانی رئیس جمهور، در جمع فرماندهان پلیس انتقاد کردند.

 

به گزارش بی بی سی، آیت الله نوری همدانی تاکید کرد: "اینکه گفته می شود وظیفه نیروی انتظامی اجرای احکام اسلامی نیست، یعنی در جامعه امر به معروف و نهی از منکر نشود، در حالی که امر به معروف وظیفه‌ای همگانی است و همه باید ملزم به اجرای آن باشند."

 

 

همزمان، آیت الله صافی گلپایگانی با ابراز نگرانی از "بعضی حرف‌هایی که زده می‌شود که فلان نهاد مثلاً نباید مجری قانون اسلام باشد" اظهار داشت: "مسئولین ما باید مراقبت بیشتری کنند؛ سخنانی زده نشود که باعث نگرانی مردم با ایمان شود."

 

در واکنشی جداگانه، آیت الله مکارم شیرازی گفت: با این سخنان معلوم مى‌شود قوانین ما چیزى غیر از قوانین اسلامى است،

 

به گزارش رادیو فردا، آیت الله مکارم شيرازی با اشاره به سخنرانی ریيس جمهوری ایران در جمع فرماندهان نيروی انتظامی گفته است: «بيان اين سخن صحيح نيست چرا که قوانين ما چيزی جز اسلام نيست».

 

 

اين مرجع تقليد شيعيان افزوده که: «همه افراد جامعه اعم از پليس و غير پليس موظف هستند که قوانين اسلام را اجرا کنند» و هشدار داده است که «بيان چنين سخنانی روحيه نيروی انتظامی را تضعيف می‌کند».

 

صدای آمریکا اضافه می کند: [آیت الله] مکارم شیرازی به حسن روحانی توصیه کرده به سخنان روز یکشنبه رهبر ایران در خصوص وظایف پلیس توجه کند.

 

 

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در جمع فرماندهان نیروی انتظامی، خطاب به نیروهای پلیس گفت که در ارتقای سطح امنیت به هیچ حدی قانع نباشید و گفت که همه کارها را می‌شود برای خدا انجام داد.

 

در همین راستا دویچه وله افزوده است: حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، در جمع فرماندهان نیروی انتظامی با بیان اینکه در ایران شرع و قانون بر یکدیگر منطبق هستند، گفته بود: «پلیس موظف به اجرای اسلام نیست و هیچ پلیسی نمی‌تواند بگوید من این اقدام را انجام دادم، خداوند فرموده یا پیامبر گفته است.»

 

 

او افزوده: «وظیفه پلیس اجرای قانون است و اگر غیر از این باشد، بی‌خودی در مخمصه فکری قرار گرفته و مردم را گرفتار کرده‌ایم.»

 

به نوشته بی بی سی: رئیس جمهور ایران سال گذشته نیز با انتقاد از برخی سخت گیری ها در زمینه های اجتماعی گفته بود: نمی‌توان با زور و شلاق مردم را به بهشت برد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی