Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12121898
ژورنال تایمز:


پایگاه ژورنال تایمز گزارش داد: «تصمیم پارلمان پاکستان برای بیرون ماندن از کمپین حملات به رهبری عربستان سعودی به یمن، ضربه‌ای به عربستان سعودی بود».

 به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل ازخبرگزاری فارس، یک پایگاه آمریکایی در گزارشی اعلام بی‌طرفی پارلمان پاکستان در هرگونه دخالت نظامی این کشور در یمن، آن را ضربه‌ای به عربستان سعودی خواند.

نمایندگان پارلمان پاکستان روز جمعه (دیروز)  با رد دخالت نظامی در یمن، بر نقش واسطه‌ای اسلام آباد از مجرای سازمان ملل و سازمان کنفرانس اسلامی تأکید کردند و نمایندگان اعلام کردند که پاکستان در موضوع یمن کاملا سیاست بی طرفی را اتخاذ خواهد کرد. 

پایگاه «ژورنال تایمز» نوشت: «پارلمان پاکستان به اتفاق آرا روز جمعه به بیرون ماندن این کشور از کمپین حملات هوایی در یمن رای داد که این اقدام ضربه‌ای به تلاش‌های عربستان سعودی برای ایجاد جبهه کشورهای سنی در یک منازعه بیش از پیش فرقه‌ای بود».

این پایگاه آمریکایی همچنین تصمیم پارلمان پاکستان را مایه «خجالت برای پادشاهی» سعودی از سوی متحد سنتی و نزدیک ریاض توصیف کرد.

در ادامه این گزارش هم می‌خوانیم: «عربستان سعودی به دنبال گسترش ائتلاف متشکل از کشورهای خلیج فارس، مصر و سودان بوده؛ ائتلافی که حدود 3 هفته قبل کمپین حملات علیه حوثی‌ها را براه انداخته است».

در پایان این مطلب هم درباره مواضع ایران در یمن آمده است که تهران با پاکستان و دیگر کشورهای منطقه برای حمایت از آتش‌بس و پایان دادن به درگیری از راه مذاکره رایزنی کرده است.  
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی