Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12174545
واکنش شبکه‌های اجتماعی به نامزد دموکرات‌ها؛


هیلاری کلینتون که 7 سال پیش به دلیل استفاده بهتر و بیشتر اوباما از شبکه‌های اجتماعی، صحنه انتخابات ریاست جمهوری را به وی واگذار کرده بود این بار قصد دارد تمرکزش را بر این شبکه‌ها قرار دهد.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از جام نیوز، هیلاری کلینتون 67 ساله نامزدی‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده آمریکا را رسما اعلام کرد.

به نوشته سایت بی بی سی، او در ویدئویی که روز یکشنبه منتشر کرد می‌گوید مردم آمریکا پیش از این در روزهای دشوار اقتصادی به سختی تلاش کرده‌اند و جنگیده‌اند اما هنوز هم "باد موافق برای کسانی می‌وزد" که در طبقات بالاتر قرار دارند.

خانم کلینتون گفته است: «هر روز آمریکایی‌ها به یک قهرمان نیاز دارند و من می‌خواهم قهرمان آنها باشم.»

در ویدئویی که خانم کلینتون منتشر کرده تصاویری از شهروندان عادی آمریکایی‌ هم دیده می‌شود که هر کدام می‌گویند قصد دارند کار تازه‌ای را شروع کنند.

در میان شهروندانی با زبان و رنگ پوست متفاوت یک زوج همجنس‌باز هم حضور دارند که می‌گویند قصد دارند زندگی را با کسی که دوستش دارند شروع کنند.

پیش از این گفته شده بود وزیر خارجه سابق آمریکا روز یکشنبه ۱۲ آوریل نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام می‌کند و این خبر از طریق شبکه‌های اجتماعی اعلام خواهد شد.

فیلم: شبکه بی بی سی: برخی گفته‌اند چهره مادر بزرگی 67 ساله می‌تواند دل رأی‌دهندگان را به دست آورد

 

به نوشته سایت رادیو فردا (RADIOFARDA) قرار است خانم کلینتون روز سه‌شنبه برای شرکت در میزگردی کوچک، به آیووا، ایالتی در غرب میانه آمریکا، برود. موضوع میزگرد مسائل اقتصادی برای قشر عادی مردم آمریکا است.

وزیران خارجه فرانسه و آلمان از نامزدی او حمایت کرده‌اند.

"اشتاین‌مایر"، وزیر خارجه آلمان به روزنامه آلمانی "بیلد آم زونتاگ" گفت: «هیلاری کلینتون در مقام وزیر امور خارجه نه فقط خود را به عنوان شریکی قابل اعتماد برای اروپا و دوستی برای آلمان نشان داد، بلکه در بحران‌های جهانی ـ از افغانستان گرفته تا خاورمیانه ـ نیز باریک‌بینی خود را ثابت کرد.»

باراک اوباما نیز روز شنبه ۱۱ آوریل پشتیبانی خود را از نامزدی وزیر خارجه پیشین خود اعلام کرد و گفت: «درباره هیلاری کلینتون خیلی کوتاه صحبت می کنم. او در سال ۲۰۰۸ یک کاندیدای قوی بود. او یکی از حامیان بزرگ من درانتخابات بود، یک وزیر امور خارجه عالی بود، دوست من است و من فکر می کنم رئیس جمهور بسیار خوبی خواهد بود. من در این انتخابات شرکت نمی‌کنم بنابراین وقتی تصمیم گرفت نامزدی اش را اعلام کند سر راهش قرار نخواهم گرفت.»

خبرگزاری رویترز می‌گوید نظرسنجی‌ها حاکی‌ست که او فاصله زیادی با رقیبان احتمالی دیگر، درون حزب دمکرات دارد. بر اساس نظرسنجی «رویترز-ایپسوس» ۶۰ درصد از دمکرات‌ها از او حمایت می‌کنند.

سایت دویچه وله (Deutsche Welle) آورده است: « هیلاری کلینتون بر خلاف دور اول نامزدی خود، این بار نباید از داشتن یک رقیب جدی درون حزبی بیم داشته باشد، زیرا تا کنون در صفوف حزب دمکرات رقیبی جدی برای او دیده نشده است. جو بایدن، معاون باراک اوباما نیز ظاهرا تصمیم دارد نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود، ولی نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که او عملا در برابر کلینتون شانسی ندارد.»

هیلاری که به تازگی مادربزرگ شده است در رابطه با نوه خود "شارلوت" می‌گوید: «من بیش از پیش اعتقاد دارم که آینده ما در قرن بیست و یکم به این وابسته است که تضمین کنیم هر کودکی که در کوه‌های آپالاچن، یا در دلتای میسوری، یا در دره ریوگرانده بزرگ می‌شود، با "شارلوت" از شانس برابر برای موفقیت برخوردار باشد.» 

هیلاری کلینتون همواره این رویا را در سر می‌پروراند که به عنوان نخستین زن ريیس‌جمهوری آمریکا شود.

در حزب رقیب، حزب جمهوری‌خواه، تا کنون سناتور رند پل و سناتور تد کروز، نامزدی خود را اعلام کرده‌اند. یکی دیگر از نامزدهای احتمالی جمهوری‌خواهان جب بوش، فرماندار پیشین و برادر جرج دبلیو بوش، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکاست.

تحقیر هیلاری کلینتون در شبکه‌های اجتماعی

در حالی هیلاری کلینتون قصد دارد با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، شکست سال 2008 از اوباما را جبران کند که سایت انگلیسی بی بی سی فارسی از "واکنش‌های تحقیرآمیز به نامزدی هیلاری کلینتون" به دلیل زن بودن و سن بالایش در شبکه‌های اجتماعی خبر داده است.

به نوشته رسانه دولتی انگلیس، بعضی از انگلیسی‌زبان‌ها در واکنش به خبر ورود هیلاری کلینتون به کارزار انتخابات ریاست جمهوری، زن بودن و سن و سال او را در شبکه‌های اجتماعی مسخره کرده‌اند.

"حراج ۳۰ درصدی کت و شلوار زنانه"، "او زمین خورد و نتوانست بلند شود"، "امیدوارم روز یکشنبه تودل برو باشه"، "برو پیراهن شوهرتو اتو کن"، "او می‌گوید: به من رای بدهید! من بیش از هر نامزد دیگری هورمون مردانه دارم"، "هیلاری میگه: من ۴۶۹ سالمه با حساب سال سگ‌ها" از جمله این نوشته‌ها هستند.

هیلاری کلینتون ۶۷ ساله است.

بی بی سی فارسی در ادامه آورده است: در میان نظرات کاربران فارسی‌زبان شبکه‌های اجتماعی هم نظراتی که زن بودن و سن و سال هیلاری کلینتون را مسخره می‌کردند کم نبودند.

"اگه هیلاری رییس جمهور بشه بیل کلینتون میشه بانوی اول آمریکا "، "خاله هیلاری از سیاست بکش بیرون و این دم آخری به زندگیت برس"، " اینکه صدای کلنگ قبرش میاد"، " عزیزم چقدر چروک شده خیلی وقته دیگه بتاکس نزده!"، "والا اگه ایشون در محیط خانواده کوچک خود شخص آقای کلینتون را میتونست مدیریت کنه با اون ماجراهای عشقی‌ گذشته، کمک بیشتری به جامعه آمریکا کرده بود"، "اینا محدودیت سنی ندارن؟"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی