Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12021877


غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت: از مهمترین مصوبات جلسه امروز این بود که آمار فروش فیلم‌ها از این به بعد توسط شورای صنفی خواهد بود و از این پس هر دوشنبه آمار فروش فیلم‌های روی پرده توسط سخنگوی این شورا اعلام می‌شود.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از خبرگزاری تسنیم، اوایل هفته جاری ابوالحسن داودی، رئیس شورای صنفی نمایش با اشاره به اینکه آمار فروش فیلم، ارائه شده برخی از دفاتر پخش صادقانه نیست  گفت: متأسفانه رفتار نامناسبی برای تأثیرگذاری بر جو عمومی در سینمای ایران شکل گرفته است. برخی از دوستان آمار فروش دروغی اعلام می‌کنند و رقیبان اکران هم برای اینکه از رقابت بازنمانند متأسفانه این مسیر را ادامه می‌دهند و همین باعث می‌شود که فساد رفتاری به وجود بیاید.

وی همچنین درخواست کرد که از این به بعد، آمار فروش فیلم‌های سینمایی را شورای صنفی نمایش اعلام کند.

امروز نخستین جلسه شورای صنفی نمایش در سال 94 برگزار شد. غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌وگو با  خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم گفت: از مهمترین مصوبات جلسه امروز تصمیم‌گیری در خصوص اعلام آمار فروش توسط شورای صنفی بود که در هفته‌های آتی و با فراهم شدن سازوکار این موضوع، از این پس هر دوشنبه آمار فروش فیلم‌های روی پرده توسط سخنگوی شورای صنفی اعلام می‌شود.

فرجی در مورد سازوکارهای پیشنهادی برای اعلام آمار فروش گفت: شورای صنفی نمایش به‌دنبال این است که آمار فروش فیلم را از خود سینماها بگیرد. البته شورا در اعلام آمار فروش فیلم‌ها، آمار سینماها، دفاتر پخش و فروش سینماتیکت را ارزیابی خواهد کرد.

سخنگوی شورای صنفی نمایش در مورد تمدید اکران فیلم‌های نوروزی همچنین گفت: با توجه به بالا بودن میزان کف فروش فیلم‌های اول اکران نوروز، هیچ تغییری در ترکیب فیلم‌ها نخواهیم داشت و هیچ قرارداد جدیدی هم به تصویب نرسید.

فرجی همچنین به حاشیه دیگر این روزهای سینمای ایران یعنی گمانه زنی‌های فیلم‌های اکران دوم نوروزی پاسخ داد و گفت: دفاتر توزیع لیست فیلم‌های خود را برای اکران در سال 94 همراه با پروانه نمایش و یک نسخه از قرارداد به شورا ارایه کنند تا برای اکران دوم نوروزی تصمیم‌گیری شود.

وی همچنین از اکران فیلم‌ها در گروه آزاد در شش‌ماهه اول سال خبر داد و گفت: به‌خلاف سال 93 که در 6ماهه اول سال اکران هیچ فیلمی در گروه آزاد نداشتیم در جلسه امروز مصوب شد که در 6 ماه اول سال 94 نیز فیلم‌هایی که آمادگی دارند می‌توانند به‌صورت آزاد اکران شوند و درخواست خود را به شورای صنفی ارایه دهند.

از فرجی در مورد نگارش آیین‌نامه شورای صنفی نمایش و همچنین تغییر سرگروه سینمایی سؤال شد که او گفت: هیچ صحبتی در خصوص تغییر سرگروه‌ها نشده است و بحث نگارش آیین‌نامه شورای صنفی نمایش به جلسه هفته آینده موکول شده است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی