Skip to Content

شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 11988176
با انتشار بیانیه‌ای


262 نفر از نمایندگان مجلس با امضای بیانیه‌ای تجاوز و تهاجم نظامی آل‌سعود به یمن را محکوم کردند.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از خبرگزاری فارس، ضرغام صادقی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلانی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) خانه ملت اعلام کرد 262 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌ای تجاوز و تهاجم نظامی آل‌سعود به یمن را محکوم کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

حمله ناجوانمردانه عربستان به مردم یمن اقدام تجاوزکارانه آشکار به یک ملت و کشور مستقل است.

عربستان سعودی با حمله به یمن و کشتار مردم بی‌گناه کشور همسایه خود ثابت کرد که برخلاف ادعای مسلمانی و خادم حرمین خواندن خود، مسلمان‌کشی می‌کند و به جای آنکه عامل وحدت و عزت مسلمانان باشد در خدمت دشمنان اسلام قرار گرفته است.

رژیم آل‌سعود باید بداند آتش افروخته شده دامن خودش را خواهد گرفت و شکست سنگین را بر جهان اسلام تحمیل خواهد کرد. تشکیل ائتلاف ساختگی نیز مشکلات جهان اسلام و منطقه را پیچیده‌تر خواهد کرد.

حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی از متحدان آنها از تجاوز آشکار عربستان به یک ملت و کشور مستقل بر خلاف مقررات بین‌المللی بوده و بار دیگر سیاست مزدورانه آمریکا و متحدانش را آشکار ساخت و سکوت مجامع و سازمان‌های بین‌المللی نیز سرنوشت مشابه دارد.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران از قیام مردمی مردم یمن حمایت می‌کنیم و دخالت بیگانگان به ویژه حمله نظامی عربستان سعودی به یمن را به شدت محکوم می‌نماییم و آن را نمونه آشکار دخالت در تعیین سرنوشت مردم یمن می‌دانیم و اطمینان داریم ملت غیرتمند و مسلحانه یمن با همه توان خود در برابر متجاوزان خواهند ایستاد و یمن را به گورستان متجاوزین تبدیل خواهد کرد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ثبت نام اعتکاف دانشجویی