شرح مطلب شرح مطلب

شناسه : 12214525
سعید حدادیان


سعید حدادیان از ذاکران اهل‌بیت(ع) گفت: سال‌ها قبل برای نخستین بار که خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم، ایشان فرمودند، ما از مداحان توقع داریم منبر منظوم ارائه دهند.

به گزارش «دانشجوی ایرانی»، به نقل از خبرگزاری فارس،‌ سعید حدادیان با اشاره به دیدار مداحان با مقام معظم رهبری  گفت: در بهترین روزهایی که روز ولادت حضرت زهرا(س)  است حضرت آقا وقت گرانقدری را به مسئله ملاقات با ستایشگران اهل بیت(ع) اختصاص می‌دهند و بیانات ایشان به عنوان حسن ختام مجلس، چراغی است فراروی ذاکران آل‌الله.

وی عنوان کرد: این یک نعمت بسیار بزرگ است، که خانواده ذاکران اهل‌بیت(ع) از نزدیک به محضر نائب امام زمان(عج) که امروز علمدار تشیع علوی است، می‌رسند و زیر آبشاری از نگاه گرم و صمیمانه بلکه عاشقانه ایشان، شکوفا می‌شوند.

این ذاکر اهل بیت(ع) اظهار داشت: سال‌ها پیش به یاد دارم اول باری که حضرت ایشان در یک ملاقاتی غیر از روز ولادت به حقیر می‌فرمودند که ما از مداحان توقع داریم منبر منظوم ارائه دهند، چقدر احساس بالندگی و شکوفایی داشتم چراکه امر به منبر منظوم تاج‌ عزتی بود که به سر ستایشگران عصمت و طهارت (ع) گذاشتند.

وی ادامه داد: البته بدیهی است که ستایشگری خاندان وحی در زیر بیرق دانشمندان، خطبا و وعاظ رنگ و بو پیدا می‌کند. در روز ولادت هم به نظر می‌آمد من حیث المجموع ایشان از کلیت برنامه به قدری راضی بودند که اشعار خوانده شده را اجمالاً در بیان فضائل فاطمه (س) برای آن روز کافی دانستند و این یک تکریم ویژه است اگر درک کنیم.

حدادیان با بیان اینکه مقام معظم رهبری در آن روز پس از تبیین موقعیت مداحی خاندان وحی در این برهه از زمان و تکریم این منصب به ویژه در روزگار کنونی به برخی از آسیب‌ها از جمله خرافه و انحراف اشاره کردند که پشت هر انسان متعهد را می‌لرزاند، ابراز داشت: ایشان در بیانی صریح، روشن و غیر قابل مداهنه و توجیه، به پاره‌ای از شیوه‌های عزاداری مرسوم معترض می‌شوند و در قالب سؤالی که ادبا به آن استفهام انکاری می‌گویند این مصادیق را خلاف شکر نعمت ستایشگری خاندان وحی اعلام کردند.

وی تصریح کرد: اکنون با توجه به نگاه جهان امروز به ایران اسلامی به عنوان شجره طیبه تشیع علوی و مهد عشق و محبت به آن خاندان و حماسه و عرفان مکتب ایشان، باید به خویش بیاییم و با لبیک گفتن صمیمانه و قاطعانه به آن رهبر مهربان و فرزانه در پیروی از منویاتشان گامی به جلو برداریم و فراموش نکنیم یکی از برکات پیروی از فرمایشات ایشان آن است که راه تعالی هرچه بیشتر را آشکار و هموار می‌کند. به طور مثال، در مسئله قمه‌زنی فتوای مهم و به موقع ایشان در حفظ و حمایت هرچه بیشتر از کیان تشیع و اندیشه‌های ناب آن در مقابل نگاه جهانی به تبع و جهان اسلام تا چه اندازه مؤثر واقع شد.

* امروز روضه‌های خانگی، مخاطب جهانی دارد

این شاعر آیینی خطاب به ذاکران اهل بیت(ع) گفت: امروز حتی روضه‌های خانگی، دارای مخاطب جهانی شده است. امام حسین(ع) مهمان دارند. برای پذیرایی از این میهمانان به پوشش و کوشش و جوشش‌های بالا و بالاتری نیازمندیم لذا باید به گونه‌ای باشیم که از منطقه بومی خود سر برآورده و به خاستگاه مکتب خاندان وحی، در جهان بنگریم و بیاندیشم تا آراسته و پیراسته شویم.

وی خاطرنشان شد: اکنون دیگر پاسخ‌گوی